Skip to main content

NANDA-I

NANDA-I uus väljaanne      NANDA

Raamatukogust saab osta ja laenutada uut raamatut „NANDA International, Inc. Õendusdiagnoosid. Definitsioonid ja klassifikatsioon 2020–2023: kaheteistkümnes väljaanne"

Raamatu ingliskeelse väljaande toimetajad on T.Heather Herdman, Shigemi Kamitsuru ja Camila Takáo Lopes. Teose on eesti keelde tõlkinud Tiina Kukkes ja Ede Kärner, toimetaja Kristi Puusepp. Raamatu vastutav väljaandja on Tallinna Tervishoiu Kõrgkool.

NANDA-I õendusdiagnooside 12. väljaanne koondab endas uuendatud, täiendatud ja muudetud õendusdiagnoose, mille aluseks on uusimad uurimistööd. Tegemist on õendusabi aluseks oleva klassifikatsiooniga, mis on tõlgitud enam kui kahekümnesse keelde ja mis on kasutusel paljudes riikides üle maailma. Võrreldes eelmise versiooniga (2018-2020) on äsjailmunud versioonis 48 uut ja 67 täiendatud õendusdiagnoosi, muudetud on 17 diagnoosi nimetust, täpsustatud on suur hulk õendusdiagnooside seonduvaid tegureid ja riskitegureid. Lisaks veel mitmeid täiendusi, mis hõlbustavad õe tööd.

Varasema versiooniga võrrreldes on lisandunud 48 uut ja 67 täiendatud õendusdiagnoosi, muudetud on 17 diagnoosi nimetust, täpsustatud on suur hulk õendusdiagnooside seonduvaid tegureid ja riskitegureid. 
Hind Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppurile 30 eurot, ülejäänutele 45 eurot.    

Küsimuste korral kirjutada: raamatukogu@ttk.ee.

UUS! E-raamat on ostmiseks saadaval Appollos,  Rahva Raamatus ja mitmes teises Eesti raamatupoes.

Laenutada saab e-raamatut kliendina Elisa Raamatus.