WELL, MAN? MEN´S WELLBEING AND HEALTH IN A EUROPEAN PERSPECTIVE
09.2010
–08.2011
Meeste tervis ja heaolu avaldab mõju nii üksikisikule kui tema perekonnale, madalama töövõime ja suuremate tervishoiukulutuste kaudu aga ka kogu ühiskonna majandusele. Me teame, et Euroopa meeste tervis on halvem, neil on rohkem sotsiaalseid probleeme ja nad surevad keskmiselt 5,3 aastat varem kui naised. Ehkki see on üldtuntud fakt, ei ole teemat avalikel diskussioonide käigus, uurimistöödes ega sotsiaal- ja tervishoiusfääris siiani tõsisemalt käsitletud.
Käesoleva intensiivprogrammi (IP) projekti eesmärgiks on juhtida probleemile suuremat tähelepanu ning anda soovitusi olukorra parandamiseks. Projekt läheneb meeste tervisele ja heaolule laiemast perspektiivist, kaasates nii füüsilise, vaimse, kultuurilise kui eksistentsiaalse aspekti. Kuue intensiivprogrammile eelneva õppetsükli jooksul koguvad üliõpilased vastava maa tüüpilist meest kirjeldavaid materjale, mida hiljem kursuse käigus rahvusvahelistes rühmades analüüsitakse ning kursuse lõpuks esitleb iga rühm kususe jookul tehtud töö sünteesina valminud Euroopa mehe olukorra analüüsi.
Projekti koordinaator:
Thomas More Kempen University College, Belgia
Projekti partnerid:
Novia University of Applied Sciences, Soome
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Eesti
Klaipeda College, Leedu
University of Cadiz, Hispaania
Atei of Thessaloniki, Kreeka
Technologico Ekpaideftiko Idryma Athininas, Kreeka
Tegevused:
15.05.
–
28.05.2011 TTK rektori käskkirjaga moodustatI WELLMAN2 (Well, MAN – Best Practices in Social and Health Care) projekti töömeeskond, mille liikmed osalevad WellMan2 intensiivkursustel Malle’s, Belgias ajavahemikul 15.05.-28.05.2011. Projekti töömeeskonna koosseisusu kuuluvad:
Projekti juht: Ave Kõrve
Töömeeskonna liikmed: Liisi Aas, Jaanika Jõgi, Essi Vahtras, Merike Lauri.
.