Skip to main content

Konverentsid

Image
5t2rni konverents


7.-8. novembril toimub Swissôtel Tallinnas järjekordne Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning PERH’i rahvusvaheline 5-tärni õenduse konverents 2023.

Konverentsi peamised teemad on: standarditud õenduskeele (Nanda I, NIC ja NOC) rakendamine; e-infosüsteem; MAGNET;
õenduskvaliteet.

Lavale astuvad teiste seas:
Carme Espinosa (Hispaania), Luca Bertocchi (Itaalia), Lynda Carpenito (Ameerika Ühendriigid), Claudia Leoni-Schneider (Austria) ja Kristi Rannus (Eesti).

Ootame konverentsile ka abstrakte. Abstraktide (350 sõna) esitamise tähtaeg on 1. juuni 2023.

Abstraktide esitamine siin: Call for abstracts

Rohkem infot konverentsist SIIN.
_______________________________________________________________________________

10.11.2021 toimus järjekordne Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning PERH’i ühiskonverents, mis seekord kandis nime „5- tärni õendus: bad times, good nurses“


Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla ühiskonverents "5 TÄRNI ÕENDUS" toimus 06.11.19 - 07.11.19 Tallinnas Rahvusraamatukogus. 

Ühendades Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli traditsioonid õendusalaste konverentside korraldamises,
– koostöös uuendusmeelsete ja ambitsioonikate arendajatega Eesti tervishoius ning edukogemusi jagavate välisekspertidega,
– eesmärgil tõhustada teadus- ja arendustööd õendusabi kvaliteedi ja patsiendi ohutuse nimel,
– kutsuvad Eesti tervishoiu suurim asutus ja suurim kõrgkool õenduse arengu eestvedajaid kahepäevasele konverentsile

Töökeelteks on eesti ja inglise keel. Korraldajad tagavad ettekannete sünkroontõlked mõlemasse keelde.

06.11.19

07.11.19


Konverentsi "Õendusabi parim tava - standarditud õenduskeel", mis toimus 08.11.17 - 09.11.17 Tallinnas Rahvusraamatukogus, ettekanded saab alla laadida SIIT! 

8.-9. novembril toimuvad Eesti Rahvusraamatukogu konverentsisaalis Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla järjestikused konverentsid eesmärgiga tutvustada tervishoiu praktikutele, õppejõududele ja juhtidele standarditud õenduskeelt kui rahvusvaheliselt tunnustatud parimat tava õendusabis. Konverentsid juhatab sisse 8. novembri hommikul kell 8.30 Põhja-Eesti Regionaalhaiglas toimuv avalik loeng „Standarditud õenduskeele ja Magnet staatuse praktiline väärtus töötajale, organisatsioonile ja ühiskonnale“. Loeng on kõigile osavõtjatele tasuta ja etteregistreerimiseta. Sellele järgneb samal päeval Eesti Rahvusraamatukogus Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli konverents „Õendusdiagnooside rakendamine õendushariduses ja -praktikas ‒ perspektiivid ja võimalused“. Registreerida saab läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli veebilehe aadressil http://ttk.ee/et/konverents. Teisel päeval, 9. novembril, toimub samas kohas Põhja-Eesti regionaalhaigla konverents „Õendusprotsessi kvaliteedi sambad NANDA-I, NOC ja NIC“. Registreerimine läbi Põhja-Eesti Regionaalhaigla veebilehe aadressil http://95.215.133.149/conference/registration/19 .Mõlemal päeval on osalejatel harukordne võimalus kuulata oma ala eksperte nii meilt kui mujalt. Võtmeesinejateks on rahvusvahelised tippspetsialistid professor Dickon Weir-Hughes, dotsent Sue Moorhead ja dotsent Howard K. Butcher. Konverentside töökeeled on eesti ja inglise, mõlemas keeles on kohal sünkroontõlge. Mõlemale konverentsile tuleb eraldi registreerida ja osalejatele väljastatakse ka vastavad koolitustunnistused. Vabade kohtade arv on piiratud.

Rohkem infot konverentsi kohta: http://www.est3n.com/436858730

 

3N ühisdeklaratsiooni allkirjastamine
 

3N ühisdeklaratsiooni allkirjastamine


 

 

 


„Õendusdiagnooside rakendamine õendushariduses ja -praktikas – perspektiivid ja võimalused“

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetool korraldas 14.-15.10.2015 rahvusvahelise õendusdiagnooside konverentsi Õendusdiagnooside rakendamine õendushariduses ja -praktikas – perspektiivid ja võimalused /Applying nursing diagnoses in nursing education and practice: perspectives and possibilities.

Õendusdiagnoosiks nimetatakse terviseprooobleemist lähtuva toimetulekuga kaasnevat patsiendi probleemi, mille lahendamisele saab õde kaasa aidata kasutades selleks tõenduspõhist õendusabi. Kõrgkool oli eestvedajaks 2012.a detsembris ilmunud raamatu NANDA International: Õendusdiagnoosid ja klassifikatsioon 2012-2014 tõlkimisel eesti keelde. Alates sellest ajast on NANDA-I õendusdiagnoside klassifikatsioon olnud Eesti tervishoiu kõrgkoolides õe põhiõppe ja õe erialaste täienduskoolituste aluseks. Eestikeelsed õendusdiagnoosid tõid õendusalasesse terminoloogiasse uued mõisted ja väljendid, mis annavad õendusabi planeerimisel ja õendusabiteenuse tagamisel täiesti uue lähenemise.

Konverentsile on registreerunud 170 osalejat Eestist, Lätist, Soomest, Türgist, Potugalist, Belgiast, Kreekast, Prantsusmaalt ja Suurbritanniast. Kahe päeva jooksul keskendustakse erinevate riikide kogemusele õendusdiagnooside rakendamisel õendushariduses ja –praktikas ning arutletakse võimalike edasiste lahenduste üle. Suur osalejate arv annab hea võimaluse rahvusvahelise koostöö arendamiseks ja jätkamiseks. Tegemist on esimese õendusdiagnooside konverentsiga Eestis, kuid kuna teema on õendusvaldkonnas aktuaalne ja huvi suur, siis kõrgkool planeerib luua traditsiooni ning jätkata õendusdiagnooside konverentside korraldamisega üle aasta.


  • Contact image

    Kristi Puusepp

    Õenduse õppetooli juhataja

    • kristi.puusepp@ttk.ee
    • 671 1719
    • 240