Skip to main content

2018

5. – 9. novembril 2018 toimus Tallinna Tehnikakõrgkooli, Sisekaitseakadeemia ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rahvusvaheline nädal, mille teemaks oli  „Prevention. Risk. Responsibility“. Külalised said ülevaate kõigist kolmest kõrgkoolist ning sealsetest laboritest. Lisaks pakuti palju praktilisi tegevusi – külalised osalesid simulatsioonides ning päästjate harjutuspäeval Sisekaitseakadeemia Väike-Maarja õppekompleksis, kus prooviti nii suitsusukeldumist kui ka pinnaltpäästet.

Rahvusvaheline nädal andis hea võimaluse tutvustada välispartneritele Eestit ja meie kõrgkoole, algatada uusi projekte ja ühiseid uurimistöid ning innustada üliõpilasi ja õppejõude õpirändes osalema. Lisaks ametlikele ja akadeemilistele üritustele oli kavas ka kultuuriprogramm: külalistele esinesid kohalikud rahvatantsijad, toimus ekskursioon vanalinnas ja KUMU kunstimuuseumi külastus. Nädal lõppes matkaga Kakerdaja rabas.

Rahvusvahelisest  nädalast võttis osa 62 väliskülalist 17-st riigist. Esindatud olid Bulgaaria, Hispaania, Iraan, Kreeka, Läti, Leedu, Poola, Pakistan, Rumeenia, Saksamaa, Sloveenia, Slovakkia, Türgi, Tšehhi, Ungari, Ukraina ja Venemaa.

Rahvusvahelise nädala programmi kava SIIN