Skip to main content

Ämmaemand

Ämmaemandal on tähtis töö tervisekasvatuses ja -nõustamises, mitte ainult naiste, vaid ka nende perede ja kogu ühiskonna ulatuses.

Ämmaemanda töö käsitleb ka sünnituseelset ettevalmistust ja kasvatust vanema rolliks. See töö põhineb teadmistel günekoloogiast, pereplaneerimisest ja lapsehooldusest.

Ämmaemandad on oma tegevuses iseseisvad ning vastutavad iseenda, naiste, perede ja kogu ühiskonna ees.

Ämmaemandad mõistavad individuaalset ja kollektiivset vastutust kutseala arendamisel ning kolleegide ja järelkasvu koolitamisel.

Ämmaemandal on vajalikud teadmised ja oskused sotsiaalteadustest, rahvatervisest ja eetikast, mis loovad aluse kõrgetasemelise ja kultuuriliselt sobiva hoolduse naistele, vastsündinutele ja lapseootel peredele.

Ämmaemandad osutavad kvaliteetset tervishoiualast, kultuurilistest eripäradest lähtuvat tervishoiualast haridust ja pakuvad tervishoiuteenust kõigile sotsiaalsetele gruppidele, edendamaks tervet pereelu, raseduse planeerimist ning positiivset vanema rolli.

Ämmaemandad osutavad kõrgekvaliteedilist, kultuuriliselt sobivat abi sünnituse ajal, juhivad turvaliselt sünnitust ning annavad kriisiolukordades parimat võimalikku abi, et säilitada ema ja lapse tervis.

Tule õppima ämmaemandaks!
Tutvu vastuvõtutingimuste ja ajakavaga siin!


Ämmaemanda õppekava üliõpilane räägib enda ämmaemandaks õppimise kogemusest ja jagab nippe, kuidas valmistuda sisseastumiseks.


Helena Raudsalu on ämmaemanda õppekava üliõpilane ja räägib Sulle täpsemalt, kuidas näeb välja ämmaemandaks õppimine.