Farmatseut
Farmatseut on spetsialist, kes tunneb ravimeid ja apteegitööd ning tegeleb apteegis ravimite valmistamise ja väljastamisega ning ravimitealase kliendinõustamisega. Ta võib töötada ka ravimite hulgimüügifirmades ja teistes farmaatsiaettevõtetes. Töö sellel erialal eeldab täpsust, korrektsust ja head suhtlemisoskust abivajajatega.
Õppeaeg eriala omandamiseks on 3 aastat, millest 25 nädalat on õppepraktika apteekides. Väljaõppe aluseks on rahvusvaheliselt akrediteeritud õppekava, selle läbinud üliõpilane omandab rakenduskõrghariduse. Diplomi (ja koos sellega farmatseudi kutsekvalifikatsiooni) saamiseks tuleb sooritada eriala põhiaineid hõlmav lõpueksam.
Farmatseudi elukutse nõuab häid reaalteadmisi ning vastavalt sellele on koostatud ka õppeprogramm. Esimesel õppeaastal omandatakse alusteadmised inimorganismi ehitusest ja talitlustest, mikrobioloogiast, botaanikast, geneetikast ning keemilistest ainetest ja nendega seotud protsessidest – teadmised, mis on aluseks ravimite ja ravimtaimede tundmisele ning nende kasutamisele. Erialakeelena õpitakse ladina keelt.
Teisel ja kolmandal õppeaastal omandatakse erialased teadmised farmatseutilises keemias, farmakognoosias ja farmakoloogias; teadmised kaasaegsetest ravimpreparaatidest, nende toimest ja kasutamisest haiguste raviks; teadmised ja praktilised oskused ravimite valmistamiseks. Samuti omandatakse teadmised apteegitöö ja farmaatsia-ala korraldusest ning neid valdkondi reguleerivatest õigusaktidest.
Vajadus farmatseutide järele on Eestis suur. Sobiva töökoha leidmine ei valmista raskusi. Farmatseudi diplom ja kutsetunnistus võimaldavad erialasele tööle asuda ka teistes riikides.
Tule õppima farmatseudiks!
Tutvu vastuvõtutingimuste ja ajakavaga siin!
Kätlin Tuulik on farmtseudi õppekava üliõpilane ja räägib Sulle täpsemalt, kuidas näeb välja faarmatseudiks õppimine.
Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik taotleda tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.