Projekti "Õed tagasi tervishoidu" läbis tänavu 26 õde

Teisipäeval, 8. jaanuaril kell 12 toimub Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis (Kännu 67) juba neljandat korda läbi viidud projekti "Õed tagasi tervishoidu" pidulik lõpetamine. Projektipõhise kursuse, mis valmistas õendussektoris pikemat aega mitte töötanud õdesid tagasi tööturule siirdumiseks, läbis tänavu 26 õde.

Vaata galeriid!

Lõpetamisel tehtud pilte saab valida ja tellida SIIT

Projekt "Õed tagasi tervishoidu" on teoreetiline ja praktiline koolitus, mis annab võimaluse tööturule tagasi tuua õed, kes ei ole tervishoiutöötajate riiklikusse registrisse kantud ja ei tööta õena. Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis juba neljandat korda läbi viidud projekti läbis seekord 26 õde, neist 21 sooritasid edukalt ka õe teooria- ja praktikaeksami, mille alusel kantakse nad tervishoiutöötajate registrisse, mis annab õiguse õena tööle asuda.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepa sõnul on "Õed tagasi tervishoidu" projekt, mida iseloomustab kõige paremini just selle nimi. "Projekt on olnud edukas ja aidanud nelja aastaga tuua tervishoidu tagasi kokku 91 õde, kes on aastaid olnud seotud mõne muu valdkonnaga, kuid nüüd otsustanud tagasi pöörduda oma kunagise õpitud ameti juurde. Pooleaastane kursus on aidanud kaasajastada teadmisi ja oskusi ning taastada õe tööks vajaliku enesekindluse ja vilumuse," lisas Kristi Puusepp.

Õpe, mahus 30 Euroopa ainepunktisüsteemi ainepunkti, toimus septembrist detsembrini ja õppeajal maksti osalejatele stipendiumi. Eesti keelest erineva emakeelega õppijatele pakuti vajaduspõhist riigikeele täiendusõpet. Koolitust viisid läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud, projekti rahastas ja kutsus ellu Sotsiaalministeerium.

Vaata ka:
60pluss
Pealinn
Meditsiiniuudised
TallinnaTV