Skip to main content

Kutseõppe osakond

Sterilisatsioonitehnik, tase 4

Sterilisatsioonitehniku õppekava info Tahvlis.
Nominaalne õppeaeg: 1 aasta (60 EKAP, millest 15 EKAP-it on praktika praktikabaasis)
Õppekeel: eesti keel
Õppetöö toimub Tallinnas

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on ainuke kool Eestis, kus saab kutseõppe tasemel õppida sterilisatsioonitehnikuks.
Õpilane tuleb toime kliendile ohutu ja kvaliteetse tervishoiuteenuse tagamisega ja tervishoiuteenusega seotud infektsioonide vältimisega lähtudes oma töös kutseala väärtustest, inimõigustest, kutse-eetikast ning arvestades võrdse kohtlemise põhimõtteid ning vastutades oma tööülesannete täitmise eest. Sterilisatsioonitehniku tööks on meditsiiniseadmete ja tarvikute puhastamine, hooldamine desinfitseerimine ja steriliseerimine. 

Kui sa tunned, et soovid alustada oma karjääri tervishoiu valdkonnas ning sulle meeldib töötada omaette ja iseseisvalt, siis kaalu õppima asumist sterilisatsioonitehniku õppekavale. Õppe pikkus on üks aasta, mil erinevate loengute, praktikumide, õppekäikude ja praktika raames antakse vajalikud erialased teadmised ja oskused oma ala professionaalide poolt. Praktikale eelnevad kontakttunnid koolis.

Kuidas toimub õppetöö?

Koolipõhises õppevormis - auditoorne õpe toimub üks nädal kuus. 

Eeldused kandideerimiseks

Keskharidus

Kellena ja kus saab töötada?

Sterilisatsioonitehnikute teadmisi ja oskusi vajavad haiglad, hambaravid, loomakliinikud, tervisekeskused.

Mõned näited, kuhu minna edasi õppima

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool - õde.

 

 

TEGEVUSJUHENDAJA, tase 4

Tegevusjuhendaja õppekava info Tahvlis.
Nominaalne õppeaeg: 1 aasta (60 EKAP)
Õppekeel: eesti keel
Õppetöö toimub Tallinnas

Sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna spetsialisti töö on kliendi sotsiaalsete oskuste ja tegevusvõime arendamine, säilitamine ja toetamine, juhendamine ja toetamine igapäevaelu toimingutes, toetamine võimetekohasel panustamisel ühiskonda ja asjaajamise korraldamisel. 
Sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna spetsialist võib spetsialiseeruda tööle intellektihäire ja vaimse tervise probleemidega täiskasvanu, sõltuvushäirega isiku, abivajadusega (tervisest tuleneva erivajadusega) lapse, toimetulekuraskustes isiku, rahvusvahelise kaitse saaja, väärkoheldud isiku või toimetulekuraskustes perega. Tegevusjuhendaja õppekava õpilastel on võimalik õpingute jooksul sooritada praktikat välismaal.

Kuidas toimub õppetöö?

1. Töökohapõhises õppevormis - 1/3 auditoorset õpet toimub koolis ja 2/3 õppest töökohal töökohapoolse juhendaja suunamisel. Auditoorne õpe toimub kolmel-neljal päeval kuus, jaanuaris ja mais viiel päeval kuus (3+2 päeva).

2. Koolipõhises õppevormis - auditoorne õpe toimub kümnel päeval kuus (tavaliselt üle nädala). Vahepealsetel nädalatel toimub iseseisev õpe ning e-õpe Moodle'i keskkonnas. Praktika (15 EKAP-it) toimub veebruari algusest mai keskpaigani.

Eeldused kandideerimiseks

Keskharidus

Kellena ja kus saab töötada?

Kooli lõpetanud isik saab eluaegse kutse, mis registreeritakse kutseregistrisse

Sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna spetsialist võib töötada nii era- kui avalikus sektoris, nt kohalikus omavalitsuses, haridusasutuses, päevakeskuses ja tugikeskuses. Ta töötab seal, kus on klient, nt kliendi kodus, koolis ja hoolekandeasutuses.

Kus saab edasi õppida?

Tallinna Ülikool - sotsiaaltöö

Vastuvõtueeskiri ja kord


  • Õppijatel on võimalik heade õpitulemuste korral taotleda õppetoetust.
  • Koolil on üliõpilaskodu, väljaspool Tallinna elavatel õppijatel on võimalus taotleda ka sõidukompensatsiooni.
  • Vajadusel tagatakse õpilastele täiendav eesti keele õpe.
     

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik taotleda tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.

LAPSEHOIDJA, tase 4

Lapsehoidja tase 4 õppekava info Tahvlis.
Nominaalne õppeaeg: 1 aasta (60 EKAP)
Õppekeel: eesti keel
Õppetöö toimub Tallinnas

Lapsehoidja on töötaja, kes on omandanud vajalikud teadmised ja oskused laste hooldamiseks ning nende arengu toetamiseks. Lapsehoidja teeb koostööd lapsevanema või hooldajaga.
Lapsehoidja töö eesmärk on toetada lapse füüsilist, emotsionaalset, intellektuaalset ja sotsiaalset arengut, arvestades perekonna vajadusi lapse hoidmisel.
Ta lähtub oma töös seadustest, lapse heaolust ja turvalisusest.
Lapsehoidja kutsealal on ka kutsestandard Lapsehoidja, tase 5, mis hõlmab lisaks suure hooldusvajadusega laste hoidmise ja juhendamisega seotud kompetentse.
Lapsehoidja töö eeldab head vaimset ja füüsilist tervist. Lapsehoidja järgib oma töös kutse-eetikat (Lisa 3: Lapsehoidja kutse-eetika). Lapsehoidja on orienteeritud pidevale enesearendamisele ja uute teadmiste omandamisele. Lapsehoidja õppekava õpilastel on võimalik õpingute jooksul sooritada praktikat välismaal.

Kuidas toimub õppetöö?

1. Töökohapõhises õppevormis - 1/3 auditoorset õpet toimub koolis ja 2/3 õppest töökohal töökohapoolse juhendaja suunamisel. Auditoorne õpe toimub kolmel-neljal päeval kuus, jaanuaris viiel päeval kuus (3+2 päeva).

2. Koolipõhises õppevormis - auditoorne õpe toimub kümnel päeval kuus (tavaliselt üle nädala). Vahepealsetel nädalatel toimub iseseisev õpe ning e-õpe Moodle'i keskkonnas. Praktika on õppekava kohustuslik osa, mille kohta loe lähemalt: Lapsehoidja õppekava praktikad

Eeldused kandideerimiseks

Keskharidus, hea vaimne ja füüsiline tervis

Kellena ja kus saab töötada?

Kooli lõpetanud isik saab eluaegse kutse, mis registreeritakse kutseregistrisse.

Lapsehoidja, tase 4 kutsega on võimalik kandideerida tööle lastehoidu ja lasteaeda. On võimalik hakata endale tööandjaks, pakkudes lapsehoiu teenust.

Kus saab edasi õppida?

Tallinna Ülikool - noorsootöö

Vastuvõtueeskiri ja kord

  • Õppijatel on võimalik heade õpitulemuste korral taotleda õppetoetust.
  • Kõrgkoolil on üliõpilaskodu, Tallinnast väljaspool elavatel õppijatel on võimalik taotleda sõidukompensatsiooni.
  • Vajadusel tagatakse õpilastele täiendav eesti keele õpe.

HOOLDUSTÖÖTAJA, tase 4

Hooldustöötaja õppekava info Tahvlis.
Nominaalne õppeaeg: 1,5 aastat (90 EKAP)
Õppekeel: eesti keel (Tallinnas, Kohtla-Järvel)
Õppetöö toimub Tallinnas ja Kohtla-Järvel   

Hooldustöötaja on erialase ettevalmistusega töötaja, kes on omandanud tööks vajalikud teadmised ja oskused abivajaja hooldamiseks, juhendamiseks ning rehabilitatsiooniks vastava plaani (nt rehabilitatsiooniplaan, hooldusplaan vm) alusel. 
Hooldustöötaja on hoolekande- ja tervishoiuvaldkonna töötaja. Tema töö eesmärk on toetada ja abistada abivajajat väärika elu korraldamisel ja võimalikult kõrge elukvaliteedi saavutamisel. Ta hoolitseb abivajaja füüsiliste, sotsiaalsete ja psüühiliste vajaduste rahuldamise eest, juhendab ja toetab teda. 
4. taseme hooldustöötaja töötab erineva ea ja kultuuritaustaga inimestega, kes oma elusituatsiooni tõttu või muul põhjusel vajavad abi, hooldust, juhendamist või tuge. 
Ta lähtub oma töös abivajajast kui tervikust ja tema vajadustest, jõuvarudest, toimetulekuvõimest ning tõekspidamistest iseseisvuse toetamisel. Hooldustöötaja järgib inimõigusi, kutse-eetikat ja võrdse kohtlemise põhimõtteid. 
Ta teeb koostööd ja suhtleb abivajaja, tema lähedaste, sugulaste ja teiste võrgustiku töötajatega. Hooldustöötaja töös on oluline pidev enesetäiendamine ja elukestev õpe. Hooldustöötaja õppekava õpilastel on võimalik õpingute jooksul sooritada praktikat välismaal.

Kuidas toimub õppetöö?

1. Töökohapõhises õppevormis - 1/3 auditoorset õpet toimub koolis ja 2/3 õppest töökohal töökohapoolse juhendaja suunamisel. Auditoorne õpe toimub kolmel-neljal päeval kuus.

2. Koolipõhises õppevormis - auditoorne õpe toimub kuni kümnel päeval kuus. Vahepealsetel nädalatel toimub iseseisev õpe ning e-õpe Moodle'i keskkonnas. Praktika on õppekava kohustuslik osa, mille kohta loe lähemalt: Hooldustöötaja õppekava praktikad

Eeldused kandideerimiseks

Keskharidus

Põhiharidus* (ainult tööandja soovituskirjaga) 

Kellena ja kus saab töötada?

Hooldustöötaja saab töötada haiglas, hooldekodus, hooldust vajava inimese kodus (koduhooldus). Hooldustöötaja tase 4 kutsega inimesel on pädevus töötada laste, eakate ja erivajadustega inimestega. 

Mõned näited, kuhu minna edasi õppima

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool - õde.

Vastuvõtutingimused ja kord


  • Õppijatel on võimalik heade õpitulemuste korral taotleda õppetoetust
  • Koolil on üliõpilaskodu ja väljaspool Tallinna elavatel õppijatel on võimalik taotleda sõidukompensatsiooni.
  • Vajadusel tagatakse õpilastele täiendav eesti keele õpe.

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik taotleda tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.

ERAKORRALISE MEDITSIINI TEHNIK

Erakorralise meditsiini tehniku õppekava info Tahvlis.
Nominaalne õppeaeg: 1 aasta
Õppekeel: eesti keel
Õppetöö toimub Tallinnas

Erakorralise meditsiini tehnik on erakorralise meditsiini spetsialist (kutseõpe tase 4), kelle tegevuse eesmärgiks on patsientidele osutada erakorralist meditsiinilist abi ja olla suursündmuste lahendamise meeskondades. 
Aasta jooksul omandab õpilane teadmised erakorralises meditsiinis kasutatavate ravimite omadustest, ravimvormidest ning manustamisviisidest. Oskab kasutada erakorralises meditsiinis kasutatavat aparatuuri ja varustust, valdab kannatanu transpordi ja liigutamise tehnikaid, oskab anda esmast ja edasijõudnud abi ja elustada. 
On valmis koostöös teiste ametkondadega lahendama suursündmusi, kus oskab teostada kannatanute triaaži, teab sidepidamisviise. 
Kutseõppe lõpetanul on valmisolek töötada erinevates olukordades nii meeskonnas, kui iseseisvalt, nii puhkepäevadel kui ka öisel ajal. Erakorralise meditsiini tehniku õppekava pöörab tähelepanu heale suhtlemisoskusele, vastutus-, koostöö- ja empaatiavõime kujundamisele. 

Kuidas toimub õppetöö?

Koolipõhises õppevormis - auditoorne õpe toimub üle nädala. Vahepealsetel nädalatel toimub iseseisev õpe ning e-õpe Moodle'i keskkonnas. NB! Sügissemestril tuleb arvestada, et valikainete tõttu ei pruugi õppetöö toimuda üle nädala, vaid igal nädalal. Praktika on õppekava kohustuslik osa, mille kohta loe lähemalt: EMT õppekava praktikad

Eeldused kandideerimiseks

Keskharidus, hea vaimne ja füüsiline tervis.

Kellena ja kus saab töötada?

Kooli lõpetanud isik saab eluaegse kutse, mis registreeritakse kutseregistrisse.
Erakorralise meditsiini tehniku kutsega ametikohad on kiirabis teise või kolmanda liikmena, haiglate erakorralise meditsiini osakondades (EMO). Lisaks on erakorralise meditsiini tehniku kutset omava isiku oskused ja teadmised rakendatavad ka vetelpäästes, politseiteenistustes, päästeteenistuses ja turvateenistuses. 

Kus saab edasi õppida?

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool - õde.

Õppetöö

  • Õpe toimub kaasaegses simulatsiooni keskkonnas, mis on Balti riikidest üks parimatest. Kasutusel olev varustus on maksimaalselt võrdsustatud kiirabiautos oleva varustusega. 
  • Õpetajad on suurte praktiliste kogemustega erakorralises meditsiinis praktiseerivad tervishoiutöötajad. 
  • Õpe toimub koostöös erinevate pääste- ja julgeolekustruktuuridega. 
  • Praktikat läbitakse suurimates kiirabi ettevõtetes ja haiglates, mis tagab maksimaalselt hea kogemuse enne tööle asumist. 
  • Projektide raames on võimalik praktiseerida ka väljaspool Eestit. 
  • Õppijatel on võimalik heade õpitulemuste korral taotleda õppetoetust, väljaspool Tallinnat elavatel õppijatel sõidukompensatsiooni. 
  • Kõrgkoolil on üliõpilaskodu mis asub kõrgkoolist vaid 1,2 km kaugusel. 
  • Vajadusel tagatakse õpilastele täiendav eesti ja vene keele õpe, mida saab võtta valikainetena. 
  • Töötavatel õpilastel on õigus saada õppepuhkust, seda kahe kalendriaasta jooksul. 
  •  

Sellel õppekaval õppima asumisel on võimalik taotleda tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot tasemeõppes osalemise toetuse kohta leiate Eesti Töötukassa kodulehelt.

 
Subscribe to Kutseõppe osakond