Skip to main content

Täna on rahvusvaheline farmaatsia päev! Oma mõtteid avaldab meie farmaatsia II kursuse tudeng Anneli Urb.

25. septembril tähistatakse rahvusvahelist farmaatsia päeva, mis keskendub farmatseutidele ja nende rollile meie tervise parendamisel. Ka meie kõrgkoolis on võimalik õppida farmatseudiks ning tänase päeva puhul avaldabki oma mõtteid üks meie farmaatsia II kursuse tudeng - Anneli Urb.

Kuidas leidsid tee farmatseudi erialani?

On selline naljakas lugu, et 5 aastat tagasi Austraaliast tulles, kui hakkasin töökohta otsima, leidsin tee sellise ameti juurde nagu iluteenindaja. Ajani, kuni ma tööle asusin, uskusin et hakkan tööd tegema peamiselt kosmeetikaga, sealhulgas näo- ja kehakreemidega. Päeval, mil alustasin uue töökoha valmisseadmise ja toodete riiulisse paigutamisega, sain kastide avamisel kergelt öeldes väikese ehmatuse osaliseks – seal oli kõiksugu toidulisandeid südame- ja veresoonkonnale, liigestele, närvisüsteemile, seadmed (vererõhuaparaadid, inhalaatorid) jne. Ehmusin ikka päris korralikult, sest ausalt öeldes ei teadnud ma nendest asjadest mitte midagi, kuid mõtlesin, et mis seal ikka, vaatame, mis edasi saab. Väga kiiresti sain aru, et see maailm tekitab palju uudishimu, esimest korda elus ma tean, kelleks ma tahan ja võiksin saada ning siin ma nüüd olen, JUBA teisel kursusel.

Mis Sulle praeguste õpingute juures enim meeldib?

Olen alati mõelnud, et õppimine ei pea olema kerge ja seda ta tõesti ei ole. Küll aga meeldib mulle teada, kuhu see mind iga päevaga viib.

Miks on Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis hea farmatseudiks õppida?

Kindlasti on üheks heaks põhjuseks see, et meie koolis on kõik õppimiseks vajalik olemas. Meil on head õpetajad ja toetav meeskond nii üliõpilasesinduses kui ka õppeosakonnas. Meil on tasemel inventariga varustatud klassiruumid ja meie kooli on oodatud õppima kõik farmaatsiahuvilised.

Kuidas on Sinu õpinguid mõjutanud COVID-19 viiruse levik?

Minu jaoks oli koduõpe väga raske, mulle meeldib vahetu suhtlus õpetajaga. Mind masendas päevast päeva kodus nelja seina vahel istumine ning pidev nägupidi arvutisolek ei ole kindlasti mu meelistegevus. Õpitulemustega jäin ma rahule, kuid vaimselt mõjus see väga kurnavalt. Hea on tagasi koolis olla!

Mida ütleksid või soovitaksid tulevasele farmatseudi õppekava tudengile?

Ära lase asjadel kuhjuda, sest isegi siis, kui oled kõigega järje peal, tundub et teha on veel väga palju. Mis siis veel saab, kui midagi muudkui edasi lükkad?

Teiseks soovitan ma kindlasti ennast võimalikult ruttu siduda ka tööalaselt sellega, mida õpid, sest siis on palju lihtsam õpitut ka kinnistada.

Millega tegeled vabal ajal, mis on sinu hobid?

Mul on hobisid ja huvisid väga palju, millega ma tahaksid tegeleda, kuid hetkel jätkub mul aega vaid koorilaulule ja õhtustele jalutuskäikudele. Vahel jõuan ka mõne raamatu ette võtta.

Mis on elus kõige tähtsam?

Siin ei ole eksimisruumi - tervis on kindlasti esikohal ja sealt edasi huumor ning positiivsus.

Olen olnud läbi elu väga hea tervisega, välja arvatud mõned nohud ja köhad. Nähes lähedasi tervisega kimpus olemas, tean aga, et kui tervis on halb, siis pole ka suurt rõõmu.

Huumor on tähtis seetõttu, et ise armastan palju naerda ja ka nalja teha ning leian, et see on ka üheks minu hea tervise saladuseks. Samuti aitab positiivsus märgata raskustes peituvaid uusi kogemusi.

Kas soovid veel midagi lisada?

Soovin, et me kõik naerataksime rohkem!

Loe farmaatsia eriala kohta rohkem siit!