Skip to main content

Tervisedenduse õppekava tudengite kampaania juhib tähelepanu e-sigareti kahjulikule mõjule

Tervisedenduse õppekava tudengite kampaania juhib tähelepanu e-sigareti kahjulikule mõjule

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tervisedenduse õppekava teise kursuse üliõpilaste tööd ilustavad sel sügisel Eestimaad. Ja mitte ainult ilustavad. Grupp üliõpilasi töötas rahvusvahelise vähiennetuskampaania PrEvCan raames välja postrid, mille eesmärk on julgustada kodanikke tubakast loobuma ja teadvustada e-sigareti kahjulikust mõjust. Tegevusele pani õla alla ka Digiposter, kes otsustas tudengite tööd kaheks nädalaks üle Eesti oma rohkem kui 80-le ekraanile kaubanduskeskustes ja ka tänavapildis postitada.

E-sigareti mõjule täiskasvanute hulgas otsustati tähelepanu pöörata seetõttu, et populaarse alternatiivse tubakatootena on levinud eksiarvamus selle väiksemast kahjulikkusest võrreldes traditsiooniliste sigarettidega. Tegelikult aga on uuringud tõestanud, et tooted tekitavad sõltuvust ning võivad olla hüppelauaks suitsetama hakkamisel. E-sigaretid ehk veibid sisaldavad endas mürgiseid aineid, mis mõjutavad organismi sissehingamisel ja selle tulemusel võivad kantserogeensed ained olla vähitekke põhjustajateks. 

Kampaania partnerid Eestis on Tallinna Tervishoiu Kõrgkkool, kelle üliõpilased kampaaniale väljundid annavad ning PERH, kes vähiennetuse teaduspõhisuse osas praktilist nõu jagab. Vaata ka PrEvCan kampaania veebilehte.