Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis valmis juurdeehitus

Täna, 30. augustil algusega kell 13.00 avatakse Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Tallinna õppehoone kahekorruseline juurdeehitus, mis võimaldab kõrgkooli õppuritele senisest veelgi paremaid õppetingimusi ja avardab elanikkonna ning partnerite kaasamise võimalusi.

Vaata galeriid! 

Juurdeehituse avavad pidulikult Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, tervise- ja tööminister Riina Sikkut ja SA Archimedese juhatuse liige Hanno Tomberg.

Juurdeehitusega, mis kerkis õppehoone kahe majatiiva ühendamisel, sai kõrgkool juurde enam kui 600 ruutmeetrit kasulikku pinda, mida kasutatakse nii kiirabiauto simulatsiooniruumiks, õppeklassideks-auditooriumiteks, töötajate kabinettideks kui avalikkusele suunatud ürituste korraldamiseks. Ehitise katusele loodi ravimtaimede aed, kus kõrgkooli farmatseudi õppekava üliõpilased saavad kasvatada õppe- ja teadustööks vajalikke taimi.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits selgitab, et kuigi kõrgkooli juurdeehitus ei ole oma ruutmeetritelt suur, on suur selle sisu, mis viib kõrgkooli lähemale oma missioonile ning elanikkonnale. “Kiirabiauto simulaator võimaldab teha veelgi enam koostööd ja õppida ning õpetada erakorralist meditsiini. Aatrium võimaldab aga avalikkusele suunatud tegevusi ja selle kaudu elanikkonna teadmiste ja tervise mõjutamist. Ravimtaimede aed on meie kasvulava sõna otseses mõttes, võimaldades uurimistöid ja arengut," lisas rektor Ülle Ernits.

Juurdeehituse projekteeris OÜ Humana Grupp ja ehitas Vanalinna Ehitus OÜ, kiirabiauto simulatsiooni Silwi Autoehituse AS.
Ehituse ja kiirabiauto simulatsiooni kogumaksumus oli 1 220 000 eurot, mida rahastati summas 750 000 eurot "Institutsionaalne arendusprogramm teadus- ja arendusasutustele ja kõrgkoolidele" ehk Asutuste STRateegilise Arengu toetamise (ASTRA) vahenditest.

Loe lisaks:
Pealinn

Vaata ka:
TallinnaTV
Ringvaade