Skip to main content

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool saadab võistlustulle kaks hooldustöötajat

Täna, 15. aprillil kell 10:30 algab Valgamaa Kutseõppekeskuses hooldustöötajate kutsemeistrivõistlus "Hooldustöötaja 2016". Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli esindavad kutsemeistrivõistlusel kaks hooldustöötaja eriala teise kursuse õpilast.

"Meie jaoks on oluline, et õpilane läheks võistlusele rõõmuga ja näeks selles võimalust enesearenguks," ütles Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli kutseõppe osakonna juhataja Piret Tamme. "Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ei vali võistlustele saatmiseks välja kõige tublimaid õppureid, sest kõik meie õpilased on tublid, vaid laseme neil ise otsustada, kes võistlusele minna soovivad."

Ülesanded, mida õpilased hooldustöötajate kutsemeistrivõistlusel lahendama peavad, on nii individuaalsed kui ka paaris ning haaravad kogu hooldustöötaja õppekava. Seetõttu kordavad osalejad koos õpetajaga enne kutsevõistlusi üle hooldustöö kõige olulisemad aspektid, et võistlusteks täielikult valmis olla.

"Tallinna Tervishoiu Kõrgkool kui hooldustöötajate kutsemeistrivõistluse algataja peab väga oluliseks võistluse traditsiooni jätkamist, sest see annab õpilastele hea kogemuse. Samuti ei ole vähem tähtis võimalus tutvuda teiste koolide hooldustöötaja eriala õpilastega ning omavahel mõõtu võtta," lisas Piret Tamme.

Hooldustöötajate kutsemeistrivõistluse korraldamisele pani Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alguse juba 2010. aastal, eesmärgiga äratada laiemat huvi hooldustöötaja ameti vastu ning väärtustada kutseoskusi. Viiel toimunud hooldustöötajate kutsemeistrivõistlustel on Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli esindajad saavutanud alati häid tulemusi: nii üksikalade võite kui ka 2014. aasta kutsemeistrivõistluse esikoht ja 2015. aasta edukas teine koht. Tänavust hooldustöötajate kutsemeisterlikkuse võistlust korraldavad koostöös SA Innove ja Valgamaa Kutseõppekeskus.

Järgmine vastuvõtt Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli hooldustöötaja erialale algab 1. juunil 2016  eestikeelsesse õppesse Tallinnas ning venekeelsesse gruppi Kohtla-Järvel.

Loe lisaks:
Postimees