Skip to main content

Sandra Morgen, õde 2006-2010

Sandra Morgen

Olen lõpetanud 2010. aastal Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õenduse eriala. Olgugi, et tudengiaegne intensiivne teadmiste kogumine on asendunud pingelise tööga haiglas, tuleb kõrgkool ikkagi aeg-ajalt meelde. Mina vilistlasena tunnen end justkui kooli esindajana. Nii nagu ühe rahva liige esindab võõrsil oma rahvast, esindavad kõrgkooli lõpetajad oma kõrgkooli. Võin julgelt välja öelda, et teen seda uhkusega.
Kooliajast on mul jäänud kõige eredamalt meelde lisaks pikkadele loengumaratonidele just praktikad, mille käigus kujunesin välja just selliseks õeks nagu ma hetkel olen. Neist kõige enam mõjutas mind Erasmuse vahetusüliõpilaseks olemine Belgias, kus lisaks praktiliste oskuste omandamisele avardus minu maailmapilt väga olulisel määral. Oskasin hinnata seda mis meil on ning leida viise kuidas täiustada juba olemasolevat.
Juba kooli ajal töötasin Tallinna Lastehaiglas, mis andis mulle väärtuslikke teadmisi ning tuge õpingutes, rääkimata kogemusest, mille eest olen ma väga tänulik. Oma edasist karjääri otsustasin samuti lastega siduda ning jäin juba tuttavasse osakonda ka tööle.
Omades vaid positiivseid mälestusi kõrgkooli õpingutest on suur soov ka edasi õppida ning täiendada end veelgi, olles pidevas arengus. Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist saadud haridust on võimalik siduda väga paljude erinevate valdkondadega ning võimalusi on tohutult palju. Minu jaoks isiklikult on kõige paeluvamaks teemaks tervisepsühholoogia.
Mul on kuhjaga põhjust olla tänulik omandatud teadmiste, kogemuste ja eeskujude eest.