Skip to main content

Rahvusvaheline projekt õpetab haavandite eest hoolt kandma

Täna korraldas Tallinna Tervishoiu Kõrgkool Erasmus+ projekti raames rahvusvahelise konverentsi "Care of Pressure and Venous Ulcers in Simulation Environment". Konverents on esimene vaheetetapp projektis, mille lõpp on planeeritud 2020 aasta detsembriks. Projekti tulemusena oskavad nii patsiendid kui ka nende lähedased, kõrgkoolide üliõpilased kui ka haiglates töötavad spetsialistid ennetada erinevate krooniliste haavandite teket, hooldada haavandeid õigesti ning  kasutada ergonoomilisi võtteid, mis säästavad nii ennast kui patisenti.

Koostöös 5 erineva riigi ülikoolide ja haiglatega on 3 aastat kestva projekti raames valmimas simulatsioonikeskkonnas tõenduspõhine e-õppe kursus, mis koosneb kahest osast: e-õppest ja praktilistest ülesannetest simulatsioonikeskkonnas. E-õpe sisaldab veebikoolitusmaterjale ja enesehindamise teste teoreetiliste teadmiste omandamiseks. Praktilised ülesanded võimaldavad demonstreerida teadmisi ja oskusi, lahendades ülesandeid kroonilise haavandi käsitlemisel. Kursusel käsitletakse järgmiseid teemasid: krooniliste haavandite ärahoidmise võimalused, tekkepõhjused, hindamine, haavandi hooldus ja haavaplaastrite valik. Samuti on eesmärk arendada kõrgkoolidevahelist koostööd ning kultuurilist teadlikkust. Reedel toimuva konverentsi eesmärk on projekti testimine, kursuse vajalikkuse ja kvaliteedi hindamine simulatsioonide ja e-õppe põhjal.

Projekti ühe eestvedaja ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõu Ljudmila Linniku sõnul on projekti suureks plussiks kõikide riikide eriline panus materjalide valmimisse:  “Portugal andis väga hea sisendi patsiendi nekroosse haavandi eemaldamise ravis, saime kasutada nende põhimõtteid näidisena. Ungari panuseks oli hea e-raamatukogu, kust saime innovaatilisi teadmisi vennoose ja kroonilise haavandi ravis. Soomlased koostasid kiiresti ja väga kvaliteetsed küsimustikud üliõpilaste tarbeks peale e-õpet. Türklased andsid teadmised, kuidas väga hästi ja oskuslikult suhelda patsienidiga kroonilise haavandi ravi ja profülaktika osas. Meie tugevuseks oli haavandite mõõtmise oskus, õige plaastri kasutamine, komprerssioonsukkade valik ja nende peale paneku teadmised. Tänu kõikide partnerite panustele saime tugevused liita ühte meetodisse”. Linnik lisab, et projekti käigus on kõik seotud osapooled vahetanud kompetentse patsiendiga oskusliku sutlemise ja ravipõhimõtete osas: “See kõik toetab meie eesmärki luua vajalikud vahendid kõikidele õppimiseks,” lisab Linnik.

5 riigi koostöös valmivat “Care of Pressure and Venous Ulcers in Simulation Environment” projekti rahastas Erasmus+. Projekt valmib lõplikult 31. detsembril 2020.