Skip to main content

Persoonilugu - Vootele Tamme

9. oktoobril oli ülemaailmne nägemise päev ja täna, 15. oktoobril on valge kepi päev. Sel puhul vastab persooniloo küsimustele meditsiinitehnilise hariduse keskuse optometristi õppekava juht Vootele Tamme!​

Vootele Tamme
Optometristi õppekava juht
Töötab kõrgkoolis alates 26. august 2004

1. 9. oktoobril oli ülemaailmne nägemise päev ja 15. oktoobril on valge kepi päev. Kuidas neid tähtpäevi tähistatakse? 
Erilist tähistamist pole märganud, aga eks erialaseltsid ja –liidud juhivad erinevate meediakanalite kaudu inimeste tähelepanu silmade tervisele, ohutusele jne. Need on rahvusvaheliselt kokkulepitud tähtpäevad. Kahe asemel võiks üks olla – „Nägemise päev“, mis hõlmaks kõiki nägemisega seotud aspekte. 

2. Kuidas Sina leidsid tee optometristi erialani? 
Puhas juhus. 1981. a suvel otsisin tööd ja sain teada, et Väike-Karja tänaval asunud prillipood otsib optik-õpilast. Läksin ja tutvusin ja otsustasin. Prillid ja silmad ja nägemine suudavad siiamaani huvi pakkuda. 

3. Mis Sulle optometristide õpetamise juures enim meeldib, mida pead kõige olulisemaks oma loengute ja praktikumide ülesehitamisel? 
Enim meeldib see, kui näen õpilase silmis äratundmishelki, mõistmist, arusaamist ja huvi. Oluline on uus info segada varasemaga, rääkida, selgitada ja veel kord rääkida. Esitada küsimusi, oodata vastuseid, suunata… 

4. Mis on Sinu hobid, millega tegeled vabal ajal? 
Loen raamatuid. Valdavalt ilukirjandust. Erialast kirjandust nagunii. 

5. Mis on elus kõige tähtsam? 
Tervis. Teiste inimestega arvestamine.