Persoonilugu - Udo Margna
Persooniloo küsimustele vastab kauaaegse tööstaažiga farmatseudi õppekava õppejõud-lektor Udo Margna.
Udo Margna
Meditsiinitehnilise hariduse keskuse farmatseudi õppekava õppejõud-lektor
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 21. mai 2001
1. Kuidas leidsid tee farmaatsia erialani?
Juhuslikult, kui aus olla. Loodus on mulle alati meeldinud, kuid oli ka teisi valikuid. Keskkooli-aegne pruut rääkis, et läheb farmaatsiat õppima ja seetõttu sai see ka minu otsuseks. Ja ma ei kahetse, sest farmaatsia on hea eriala ja kõige rohkem huvitasid mind juba õpingute ajal ravimtaimed.
2. 2016. aastal nimetati Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis asuv farmaatsia õppe mikroskoopia labor akadeemik Udo Margna nimeliseks mikroskoopia laboriks. Mida arvad tunnustustest?
Tunnustamine on alati tore, kui see lihtsalt niisama moe pärast ei ole. Ma olen elu jooksul saanud tunnustust küll ja küll. Usun, et see pole ilmaasjata olnud. Kõrgkooli tunnustus tuli mulle üllatusena, kuid meeldiva üllatusena! Tunnustamist on ikka vaja. Halvem oleks, kui üldse ei tunnustata.
3. Mis Sulle oma töö juures enim meeldib/on meeldinud?
Ma olen olemuselt stabiilne ja püsiv inimene. Kõrgkooli lektori ametikoht on mul elu jooksul kolmas töökoht ja olen siin töötanud 2000. aastast, kui direktor oli Lihtmaa. Tulin kõrgkooli tööle ja kohe teisest tööpäevast hakkasin loenguid pidama. Õppejõu töö on mitmekülgne ja ma tahan alati oma tööd hästi teha.
4. Mis on Sinu hobid, millega Sulle meeldib tegeleda?
Mulle meeldib ristsõnu lahendada. Varem armastasin malemängu, olin selles "kõva poiss" ja sain isegi Viljandi linna malemeistriks. Siis ma hakkasin kitarri mängima. Kõige tõsisem hobi on olnud orienteerumissport ja olen isegi veteranorienteerujana võistlustel osalenud. Kusjuures organiseerisin ise paarkümmend orienteerumisvõistlust. Täiesti tegevusetu olla oleks kohutav, alati tuleb midagi teha!
5. Mis on elus kõige tähtsam?
Perekond on kõige tähtsam. Kolleege on mul palju olnud ja ma pole kunagi kellegagi tahtnud tülitseda, olen alati hinnanud head läbisaamist ja omavahelist mõistlikku suhtumist.