Skip to main content

Persoonilugu - Taimi Tulva

2. oktoobril 2021. a kuulutati Ugala teatris välja aasta õpetaja konkursi laureaadid - ühena pälvis elutööpreemia Taimi Tulva! Palju õnne!

Taimi Tulva
Õenduse õppetooli dotsent

Töötab kõrgkoolis alates 03. oktoobrist 2016

Foto: Haridus- ja Teadusministeerium

  1. Sa said 2021 Aasta Õpetaja galal ühena “Hariduse elutööpreemia”. Kas oled kunagi arvanud/unistanud, et Su tööd elutööpreemia vääriliselt tunnustataks?

Olen juba enam kui pool sajandit pühendunult oma tööd teinud, mis mulle meelepärane ning  ennast kestvalt täiendanud. Ja pole iialgi sellise kategooriaga mõelnud, et teen seda elutööpreemia nimel. Preemiaks on juba väikeste saavutuste hääd tulemused ja vahest on tulnud ka ebaõnnestumistest õppida. Ikka olen imetlenud ning eeskujuks pidanud neid kolleege, kellel on kõrge saavutusvajadus ja oma tööga ühiskonnas muutusi esile suudavad kutsuda.

  1. Mida Sa tunnustamisest üleüldiselt arvad, kui tihti ise teisi tunnustad? 

Tunnustamine on kolleegi innustamine ja see on vajalik. Vahest tuleb ka iseennast kiita.  Iga asi omal kohal, minu jaoks on oluline nii Joosep kui ka hää sõna, muu on lisaväärtus. Kõik oleneb. Olen alati oma kolleege ja tudengeid hinnanud ja püüdnud väiksemaidki edusamme märgata ning tegija tööd väärtustada. Et töörõõm kasvaks.

  1.   Kui palju on tööl tulnud hetki, kui mõtled, et kas teed ikka õiget asja?

Neid kõhklushetki on pika tööelu jooksul piisavalt olnud. Aga ajas olen enesekindlamaks muutunud. Heaks lakmuseks on kolleegidega peetud arutelud. Nii koostöövalmidust, koostöötahet kui koostöövõimet olen läbi elu eri modifikatsioonides tähtsaks pidanud. Peaaegu, et kuldvõtmekeseks. Tänapäeva lahinguväljal üks sõdur üksinda ei pea pikalt vastu. Ükskõik kui osav ja lahinguvalmis ta on.

  1. Milline on Sinu tavapärane tööpäev?

Mul pole tavalisi tööpäevi väga olnudki. Minu töötegemise laad eeldab paindlikkust ja muutustega kohanemist. Nii äkiliste olukordade kui ka rutiiniga kohanemist. Süvenemist takistab citoga toimetamine, aga aja juhtimise selgus on mul kogu aeg olnud klaar. Tänapäevase turbulentse kaosega toimetulekut toetab kosutav suhe lähedaste ja sõpradega.

  1. Mida tulevikult head ootad?

Nüüdseks on elutöö suuresti koos. Igalt päevalt ootan toredaid kohtumisi, ergastavaid vestlusi, särasilmseid tudengeid ja kolleege ning tasakaalukat argielu sujumist. Praegune töötamise aeg Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis on boonuseks eelnenule. Võtan ette lühemaajalisi projekte ning nende täitmist peangi omaette saavutuseks. Ärevusest pakatavas ühiskonnas on vaja olla tasakaalus iseenda ja ümbritsevaga. Selle poole tasub püüelda.