Skip to main content

Persoonilugu - Piret Gilden

14. oktoobril toimub Estonia Kontserdisaalis Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab". Loe intervjuud kõrgkooli personalijuhi-rektori assitendi Piret Gildeniga, kes on üks kõrgkooli poolt algatatud elustamis- ja esmaabikooltituse "Sinu käed päästavad elu" projektijuhtidest, mis on gala "Haridusasutuse aasta tegu" finalist.

Personalijuht-rektori assistent
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 6. aprill 2005

AVA INTERVJUU

1. Kuidas tekkis projekti idee?

Idee tekkis ülemaailmse "Südame taaskäivitamise päeva" aktsioonist osavõttes 2017. aasta 16. oktoobril, kus ühe päevaga õpetasime 500le inimesele abi kutsumist, stabiilset külili asendit ning kaudset südamemassaaži. Koolitatud inimestelt saadud positiivne tagasiside ettevõtmise vajalikkusest, pani mõtte jooksma. Ja nii sündiski idee, et Tallinna Tervishoiu Kõrgkool kingib Eesti Vabariigile 100. juubeli puhul 1000 elustamis- ja esmaabikoolituse "Sinu käed päästavad elu" läbinud inimest tõstmaks elanikkonna teadlikkust esmaabi andmises ja õpetada elustamisvõtteid. Meie 1000 koolitatavast on saanud sujuvalt juba 2000 ning projekt jätkub.

2. Kõrgkooli EV100 projekt "Sinu käed päästavad elu" esitati 2018. aasta Õpetaja Gala "Haridusasutuse aasta tegu" kandidaadiks. Kas olid üllatunud?
Ma olin väga üllatunud ja rõõmus ning see annab vajalikku indu projektiga jätkata!

3. Mida arvad tunnustamisest üldiselt, kas ise saad piisavalt tunnustust?
Arvan, et tunnustus on igale inimesele oluline. See paneb inimese mõistma, et tema tegu hinnatakse ning tahes-tahtmata tekib soov seda korrata, saamaks taas tunnustusega kaasnevat positiivset emotsiooni.

4. Missugused on Sinu hobid?
Minu viimaste aastate hobid on seotud mu kolme väikese lapsega - vabalt meisterdan makaronidest kuuseehteid lasteaia jõululaadale ning kinos olen näinud ära kõik laste filmid! Kuid tegelen aktiivselt siiski ka autospordiga, olles mitmekordne Eesti meister jäärajasõidus naiste klassis.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Meelerahu.