Skip to main content

Persoonilugu - Pia Pedanik

14. oktoobril toimub Estonia Kontserdisaalis Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab". Loe intervjuud kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud-assistendi Pia Pedanikuga, kes on üks kõrgkooli poolt algatatud elustamis- ja esmaabikooltituse "Sinu käed päästavad elu" projektijuhtidest, mis on gala "Haridusasutuse aasta tegu" finalist.

Pia Pedanik
Õenduse õppetooli õppejõud-assistent
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 21. august 2017

1. Kõrgkooli EV100 projekt "Sinu käed päästavad elu" esitati 2018. aasta Õpetaja Gala "Haridusasutuse aasta tegu" kandidaadiks. Kas olid üllatunud?
Uudis tuli minu jaoks väga suure üllatusena, sest ma ei arvanud, et projekt on nii kõrge lennuga. Koolitusi läbi viies nägin, kuidas osalejate esmaabialane enesekindlus kasvas ja kui tänulikud nad selle eest olid. Seda, et meie tegevus jõuaks Haridus- ja Teadusministeeriumini, ei osanud uneski näha.

2. Miks projekt on kõrgkoolile tähtis?
Kõrgkooli keskne pädevusvaldkond on tervishoid, millest meie projekt sisaldab ühte tükikest - esmaabi. Kooli jaoks on oluline tõsta esmaabialast teadlikkust kogukonnas, et inimestel tekiks usaldus oma teadmistesse-oskustesse ja julgus vajadusel sekkuda. Lisaks saavad üliõpilased koolituste läbiviimisel praktilise projektitöö kogemuse, mis toetab nende individuaalset ja erialast arengut.

3. Mida arvad tunnustamisest üldiselt, kas ise saad piisavalt tunnustust?
Tööalane tunnustamine on väga oluline tegevus, sest see suurendab töömotivatsiooni ja tugevdab inimestevahelisi suhteid organisatsioonis. Tunnen, et saan kõrgkooli poolt piisavalt tunnustust oma panuse ja ettevõtmiste eest.

4. Missugused on Sinu hobid?
Mängin kaheksandat aastat sulgpalli, harjutan kalligraafiat ja meisterdan erinevateks tähtpäevadeks kaardikesi.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Lähedaste inimeste vastastikune toetamine ning oskus hoida elu tasakaalus.