Skip to main content

Persoonilugu - Merle Talvik

19. detsembril toimus kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritus, kus jagati juba kaheksandat korda rändkarikarikaid. 2019. a "Aasta teoks" valiti üliõpilaste lõputööde põhjal koostatud kogumiku "Uurida on lihtne?! Artiklid lõputööde põhjal II" väljaandmine, mille üheks koostajaks on Merle Talvik.

Merle Talvik

õenduse õppetooli õppejõud-lektor
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 21. august 2018

1. 19. detsembril kuulutati kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritusel välja 2019. aasta tegu, milleks valiti kogumiku "Uurida on lihtne?! Artiklid lõputööde põhjal II" väljaandmine. Mida tunnustusest arvad?

Tunnustus on alati väga meeldiv ning inspireeriv. Tore on, kui kolleegid su tööd märkavad ja hindavad. See tunne "annab tiivad".

 

2. Oled üks kogumiku "Uurida on lihtne?! Artiklid lõputööde põhjal II" koostajatest. Mis on kogumiku koostamise juures kõige raskem ja kõige kergem?

Üldiselt kogumike koostamine on üks täpne ja aeganõudev töö. Erinevate autorite tekstide ühtsesse stiili ja mõõtu viimine on sageli raskem kui enda teksti kirjutamine. Sa pead justkui teise autori mõttelaadile sisse elama ja siis seal selle mõttelaadi sees edasi tegustema. See on huvitav, kuid samas keeruline. Kergeks tegi kogu protsessi väga hea meeskonnatöö. Algusest lõpuni oli meil omavahel nii hea klapp, et kõik etapid said valmis kas kokkulepitud kuupäeval või enne seda:  tööde valik, mitmekordne lugemine, keeletoimetus, kujundus, kirjastamine jne. Absoluutselt kõik toimis ja ka eelarvesse mahtusime ideaalselt.

 

3. Kas oled kogumiku sisuga rahul, mis on uued eesmärgid?

Võib öelda küll, et olen rahul. Samas, kindlasti on siin ka võimalus arenguks. Edasi tuleb üliõpilaskonverentsi formaadi muutmine rahvusvaheliseks, mille tulemusel on võimalik juba koostada eri riikide üliõpilaste töödest väljaanne  - missugune saab olema sisu ja vorm, seda näeb sügisel. Oma kooli lõputööde kirjastamist me igatahes ei unusta, kaks kogumikku on juba tradistioon ja seda tuleb jätkata ning süvendada.

 

4. Missugused on Sinu hobid, mida Sulle meeldib vabal ajal teha?

Mu elus on peale töö ja pere kaks suur armastust, mis aitavad lõõgastuda ja jõuvarusid taastada, need on tervisesport ja kunst. Käin regulaarselt rühmatreeningutes spordiklubis Revalsport ning osalen jõudumööda rahvaspordi üritustel. Eriti tore on, kui saab jooksma või käima minna koos kolleegidega. Tartu rulluisu poolmaratoni olen läbinud 3 korda. See on üks ülivahva rahvalik üritus.  Maalimine on jälle teistmoodi - aeg enda sisse vaatamiseks, keskendumine, justkui meditatsioon. Huvitun kristlikust kunstist ja olen diplomeeritud ikoonimaalija. Valmistan ka poolvääriskividest ehteid, renoveerin väiksemat mööblit ning teen lillemaale.

 

5. Mis on elus kõige tähtsam?

Armastus ja hoolimine, nii enda kui teiste suhtes. Samuti oskus teadlikult kulgeda oma eesmärgi suunas, teha mõtestatud valikuid ja võime loobuda sellest, mis ei ole enam vajalik ega vii enam edasi. Ning andestamine - iga negatiivne kogemus on tulnud sind õpetama, võta see õppetund tänulikult vastu ja mine edasi targema ja küpsemana. Ära jää olnusse kinni.