Persoonilugu - Marika Merits
12. detsembril toimus kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritus, kus jagati juba seitsmendat korda rändkarikarikaid "Aasta kolleeg" ja "Professionaalseim tugitöötaja". Lisaks jagati 2018. aastal välja esmakordselt "Aasta tegu", "Aasta akadeemiline kirjutaja", "Aasta kirjutaja" ja "Aasta vedur" rändkarikad. Karika juurde kuulub traditsiooniliselt ka nimeline ja graveeritud kruus, mis on kujundatud kunstnik Kersti Kõrsmaa poolt.
2018. aasta "Aasta kolleegi" tiitli sai Lilian Ruuben. "Professionaalseimateks tugitöötajateks" valiti Agnes Pärnamägi ja Rister Levit. "Aasta veduriks" valiti Kristi Puusepp. "Aasta akadeemiliseks kirjutajaks" osutus Marika Merits ja "Aasta kirjutajaks" Heli Kuuse. "Aasta teoks" valiti magistriõppe avamine.
Loe intervjuud "Aasta akadeemilise kirjutaja" Marika Meritsiga!
Marika Merits
ämmaemanda õppekava õppejõud-assistent
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 22. august 1995
1. Said 12. detsembril kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritusel 2018. aasta akadeemilise kirjutaja rändkarika. Mida tunnustusest arvad?
Rändkarika "Aasta akadeemiline kirjutaja" jagamine on esmakordne. Tegu on tänuväärse algatusega, kuid iseenda persooniga ma seda küll ei seostanud. Meie õppeasutuses on palju häid akadeemilisi kirjutajaid ja mitmedki neist väärinuks tunnustust. Kahtlemata on tunnustus meeldiv ja siinkohal soovin rõhutada, et see ei ole tunnustus ainult mulle, vaid kogu meeskonnale, kes on artiklite kirjutamisega seotud.
2. Mis paneb Sind kirjutama? Millised on meelisteemad või kuidas teemad tekivad? Kas ja keda oma artiklite kirjutamisse kaasad?
Mulle meeldib uurida ja kirjutada, see on väga põnev ja hariv protsess. Teemad kujunevad ämmaemanda õppesuuna vajadustest, samuti isiklikust huvist ja/või kogemusest. Artiklite kirjutamine on alati meeskonnatöö ja lõpptulemuseni ehk siis artiklite publitseerimisele eelneb pikk uuringuprotsess. Mul on tohutult vedanud, sest mind ümbritsevad andekad, töökad ja sõbralikud kolleegid. Nad on MINU INIMESED – ämmaemanda õppesuunal Kaire Sildver, Kristina Krivats-Arba, Irena Bartels; meie suurepärane tõlk Õie Tähtla; õendusest Mare Tupits; koostööpartnerid Sisekaitseakadeemiast ja loomulikult head juhid Katrin Klein ja Silja Mets-Oja, kes kindlustavad tagala.
3. Kuidas leidsid tee õppejõu ametini ja mis Sulle oma töö juures enim meeldib?
Õppejõu ametini viis mind osalt juhus. Psühholoogia õpingute ajal pedagoogilist praktikat sooritades rõhutas minu ülikoolipoolne juhendaja korduvalt, et mul on kõik õppejõu tööks vajalikud eeldused olemas. Toona ei pidanud ma vajalikuks seda teadvustada. Nüüd töötan õppejõuna.
Õppejõu töö juures paelub mind kõige rohkem selle ameti mitmekesisus: töö üliõpilastega, loengute ettevalmistamine, kursuse- ja lõputööde juhendamine, uuringutes osalemine, Erasmus õppejõu vahetus jpm. Väga dünaamiline tegevus, iga päev on uued väljakutsed.
4. Missugused on Sinu hobid, mida Sulle meeldib vabal ajal teha?
Mul on mitmeid harrastusi. Olen aktiivse eluviisiga ja liigun peamiselt jalgsi. 5-7 km päevas on täiesti tavaline jalutuskäik. Nädalavahetusel võtan võimalusel ette pikema matka. Tegelen mitmeid aastaid pilatesega, mis hoiab tasakaalus keha ja meele.
Suviti on prioriteediks aiandus.
Lapsepõlvest saati olen kirglik lugeja. Minu kodus on suur raamatukogu, kus leidub raamatuid ilukirjandusest teaduskirjanduseni. Armastan klassikalist muusikat, eriti ooperimuusikat, kui rahvusooperis uued lavastused vaadatud-kuulatud, sõidan Riia ooperiteatrisse.
5. Mis on elus kõige tähtsam?
Vastus on lihtne. Kõige tähtsam on tervis. Samuti lähedased. Mul on tore perekond nii horisontaal kui ka vertikaalsuunal.