Skip to main content

Persoonilugu - Liisa Hiob

1. Sa oled kõrgkooli naiskoori looja ja idee autor ja debüütaastal viisid naiskoori otse laulupeole. Kuidas ja miks naiskoori loomise idee tekkis? Millised rõõmud ja mured Sul, kui ühele kõrgkooli üliõpilasele, seoses sellise suure eestvedamisega tekkisid?

Üks esimesi asju, mida ma siia kooli õppima asudes märkasin, oli see, et siin ei ole ühtegi koori. Enamus kõrgkoolide juures tegutseb isegi mitu erinevat hobikollektiivi ning mul tekkis kohe mõte, et äkki peaks siin ka koori kokkupanema. Varem olen ma koorijuhtimist õppinud ning üliõpilasesinduse abiga jõudsimegi naiskoori loomiseni.  

Kindlasti ei ole see lihtne ettevõtmine. Nullist on alati raske asju üles ehitada ning koorijuhina tuleb kõik proovid ettevalmistada ja alati leida endas see energia, millega lauljad kaasa tõmmata. Kuid kuna ma olen tudeng, siis prioriteet on ikkagi õppimisel ning me oleme lauljatega kõik sama pulga peal. Kokku toob meid soov musitseerida. Boonusena saan ma enamasti ka korraliku positiivsuse süsti neist proovidest!

 

2. Millised muljed laulupeo osavõtmisest tekkisid? Kes ja kuidas üldse saab kõrgkooli naiskoori liikmeks astuda? Milline on hetkel kõrgkooli naiskoori n-ö tervis?

Laulupidu oli kindlasti meie jaoks üks tähtis etapp. Kogu see ettevalmistus periood oli keeruline, kuid me tõestasime, et kõik on võimalik, kui piisavalt tahta! Laupeol osaleda on vägev! See oli põnev väljakutse nii mulle kui ka koorile, kuna repertuaar oli keeruline ning me kohtume ainult kord nädalas. Meie koori eripära ongi see, et me võtame asja rahulikult. See on seotud sellega, et meil laulavad erinevate erialade esindajad, kellel on praktikad erinevatel aegadel ning me saame kõik aru, miks alati proovi ei jõua. 

Kindlasti ootame liituma uusi lauljaid -  nooditundmine kohustuslik ei ole, aga viisi võiks ikka pidada. Meid ei ole palju, aga me oleme vahva naiskond.  

Repertuaari valikus lähtun põhiliselt sellest, et kui palju meid on ja mida suudame hästi ära laulda. Kuna me esineme põhiliselt kooliüritustel, siis ma üritan alati ka mõelda, et mida saaks ka väikese koosseisuga ära laulda.  

Suurem ettevõtmine see aasta on Kihelkonna X Talvelaulupidu, mis toimub juba detsembri alguses ning plaanime ka väikest heategevuslikku jõulukontserti.

 

3. 17. novembril on rahvusvaheline üliõpilastepäev. Kuidas kõrgkooli naiskoor seda päeva tähistab? 

See aasta meil rahvusvahelise üliõpilastepäevaga seoses plaane ei ole, kuna 17.november on pühapäev ja pühapäeviti me puhkame.

 

4. Millega tegeled vabal ajal, mis on Sinu hobid? 

Kooli ja lapse kõrvalt vaba aega palju ei ole, aga mõistuse juures hoiab mind meie naiskoor ning rahvatantsu trennid. Kui ilm lubab, siis mulle meeldib väga looduses jalutamas käia.

 

5. Mis on elus kõige tähtsam? 

Kõige tähtsam on meeles pidada, et iga läbikukkumine ei ole kohe kaotus ning vigadest tuleb õppida. 

Kõige tähtsam on teha südamega oma tööd, mis tähendab, et see tõeliselt meeldib sulle ja sa oled selles hea.  

Kõige tähtsam on hoolida, märgata ja armastada enda lähedasi, sest nemad on sinu kindel tugi kogu elu.