Persoonilugu - Liis Tõnismäe

12. mai rahvusvahelise õdede päeva puhul vastab küsimustele kõrgkooli õenduse õppetooli õppejõud-õpetaja Liis Tõnismäe.

Liis Tõnismäe
Õenduse õppetooli õppejõud-õpetaja
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 21. august 2017

1. Kuidas leidsid tee õe erialani?
Pärast keskkooli lõpetamist tuli teha otsus edaspidisteks õpinguteks. Kaalusin mitmeid erialasid, kuid kõige südamelähedasem tundus õenduse eriala. Tänaseks olen väga õnnelik, et sellise otsuse tegin. Natukene aitas kaasa mu ema, kes soovitas uurida õenduse eriala ning tal endal on varasem kogemus tervishoiu valdkonnas töötamisega.

2. Mis Sulle õe töö juures enim meeldib, kuidas seda õppejõu töös rakendad/saad rakendada?
Õe töös mulle meeldib selle mitmekülgsus ja töötamine inimestega. Mõlemad töökohad nõuavad palju suhtlemist ja erinevaid praktilisi oskuseid, mis on peamiseks põhjuseks, miks töötan nii kõrgkoolis kui ka haiglas. Haiglatöös saadud kogemused toetavad õppetöö läbiviimist ja vastupidi.

3. Kuidas tähistatakse õdede päeva?
Õdede päeva tähistatakse mitmete konverentside ja muude üritustega, mida korraldavad erinevad tervishoiuga seotud organisatsioonid. Kindlasti korraldatakse ka väljasõite, kus nauditakse koosviibimist ja tuntakse uhkust siiani tehtud töö üle. Ma arvan, et see päev on oluline kõigile, kuna siis keskendutakse just õendustöötajatele ja selline tähelepanu on väga positiivne ning motiveeriv.

4. Millega tegeled vabal ajal?
Üritan oma vaba aja ära jagada kodu, perekonna, sõprade ja puhkamise vahel. Mulle meeldib väga reisida, proovin aastas paar korda leida aja, et käia kusagil kaugemal puhkamas. Naudin samuti Eestimaal ringi sõitmist ja vaatamisväärsustega tutvumist.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Perekond, sõbrad ja hea tervis on minu jaoks kõige olulisemad.