Skip to main content

Persoonilugu - Liis Roostik

8. oktoobril 2020 on ülemaailmne nägemise päev (World Sight Day) - sel puhul vastab persooniloo küsimustele meditsiinitehnilise hariduse keskuse optometristi õppekava õpetaja Liis Roostik!

Liis Roostik
Optometristi õppekava õpetaja
Töötab kõrgkoolis alates 02. september 2019

1. Täna, 8. oktoobril on ülemaailmne nägemise päev. Kuidas nägemise teemale üldiselt tähelepanu pööratakse?

Ülemaailmse nägemise päeva puhul tegeleb optomeetria valdkond eelkõige ennetustööga. Juhime tähelepanu nägemisfunktsiooni tähtsusele ning meetoditele, kuidas hoida head nägemist. Meie optometristidena oleme esmatasandi spetsialistid, kes saavad väga palju ära teha, teadvustades regulaarse nägemiskontrolli vajadust. Eesti Optometristide Selts on ühing, mis koondab meie valdkonna inimesi ning läbi sotsiaalmeedia kaudu toimub pidev infovahetus ja uute suundade jagamine.

Globaalsel tasandil veab nägemistervise päeva rahvusvaheline organisatsioon, mis tegeleb eelkõige pimedaks jäämise ennetustööga. Arenenud riikides ravitavad ning ennetatavad silmahaigused pärsivad arengumaades inimeste elukvaliteeti suurel määral. 

 

2. Kuidas Sina leidsid tee optometristi erialani?

Huvitaval kombel leidis optomeetria eriala tee minuni. Õpingute alustamine oli rohkem juhuste kokkulangevus kui teadlik valik. Saatuse tahtel leidsin eriala, mis on mind paelunud juba viimased kümme aastat ning aina põnevamaks läheb. 

 

3. Mis Sulle optometristide õpetamise juures enim meeldib, mida pead kõige olulisemaks oma loengute ja praktikumide ülesehitamisel?

Väga tänuväärne on oma teadmiste ja praktiliste kogemuste edasi andmine. Loodan, et minu kirg optomeetria vastu kiirgub ka väljapoole ning innustan sellega tulevasi optometriste. Meie kõrgkooli toetav töökeskkond ja motiveeriv personal annavad palju energiat ja motivatsiooni. Loengutes peab keerulised teemad pulkadeks lahti võtma ja selgitama, kuidas asjad täpselt toimivad ning kuidas teadmisi igapäevatöös rakendada. Kuna optomeetria eriala on suurel määral praktiline, siis teoorias õpitut saab kohe ka praktikumides rakendada, tuupimisest on asi kaugel.

 

4. Mis on Sinu hobid, millega tegeled vabal ajal?

Meeleldi veedan vaba aja pere ja lähedaste seltsis. Meelistegevusteks on looduses jalutamine, raamatute lugemine ning uute maade ja kultuuride avastamine.​

 

5. Mis on elus kõige tähtsam?

Kõige tähtsam on leida tasakaal elukutse, pere, sõprade, meelistegevuste ning enesearengu vahel.