Persoonilugu - Kristi Puusepp
12. detsembril toimus kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritus, kus jagati juba seitsmendat korda rändkarikarikaid "Aasta kolleeg" ja "Professionaalseim tugitöötaja". Lisaks jagati 2018. aastal välja esmakordselt "Aasta tegu", "Aasta akadeemiline kirjutaja", "Aasta kirjutaja" ja "Aasta vedur" rändkarikad. Karika juurde kuulub traditsiooniliselt ka nimeline ja graveeritud kruus, mis on kujundatud kunstnik Kersti Kõrsmaa poolt.
2018. aasta "Aasta kolleegi" tiitli sai Lilian Ruuben. "Professionaalseimateks tugitöötajateks" valiti Agnes Pärnamägi ja Rister Levit. "Aasta veduriks" valiti Kristi Puusepp. "Aasta akadeemiliseks kirjutajaks" osutus Marika Merits ja "Aasta kirjutajaks" Heli Kuuse. "Aasta teoks" valiti magistriõppe avamine.
Loe intervjuud "Aasta veduri" Kristi Puusepaga!
Kristi Puusepp
õenduse õppetooli juhataja-lektor
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 3. detsember 2007
1. Oktoobris 2018. a avati Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis magistriõpe terviseteaduse õppekaval. Kuidas magistriõppe avamise idee sündis ja kes on magistriõppe avamisega seotud?
Magistriõppe õppekava idee sai alguse juba mitmeid aastaid tagasi. Olime jõudnud õe õppekava ja õe eriala koolituse õppekavaga sellesse seisu, et vajasime järgmist sammu. Tööandjad ja erialaliidud toetasid seda mõtet ning aitasid õppekava sisulisele loomisele kaasa. Õppetooli enamusel õppejõududel on magistrikraad või õpivad magistriõppes, viimastel aastatel on lisandunud veel mitmeid õendusalase doktorikraadiga õppejõud. Nii oli magistritaseme loomine ja avamine loogiline asjade kulg. Selle loomisesse andsid oma panuse väga paljud meie töötajad. Suured tänud õppeosakonnale, keeleõpetajatele, raamatupidamisele, personalitöötajatele ja kõigile õppejõududele, kes õppekava koostasid ja selle esmasel hindamisel osalesid. Kuna õppekava on Terviseteaduse õppekava, siis annab see tulevikus võimaluse ka teistele õppekavadele avada oma erialamoodul magistritasemel. Seega on see õppekava meie kõigi oma.
2. Said 12. detsembril kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritusel 2018. aasta veduri rändkarika. Mida tunnustusest arvad?
Tegemist on kolleegide poolt hääletatud-valitud tunnustusega ja seda soojem on selle väärtus minu jaoks. Tänan kõiki, kes oma hääle minu poolt andsid.
Olen hea meelega vedur, kes nii suurepärast seltskonda veab. See pole üldse raske, sest seltskond aitab liikumisele ise kaasa ja sihid on selged.
3. Kuidas magistriõppel siiani läinud on ja millised on õenduse õppetooli uued säravad eesmärgid?
Saan siinkohal hinnata magistrantide ja neid õpetatavate õppejõudude suulist tagasisidet, mis on väga positiivne. See annab veelgi kindluse sellele, et teeme õiget asja. Järgmised suuremad eesmärgid on seotud ilmselt regionaalse haarde laienemisega. Olemas on positiivne kogemus Pärnu Haiglaga. Nüüd oodatakse meid väga Kuressaares.
4. Missugused on Sinu hobid, mida Sulle meeldib vabal ajal teha?
Kui on vaba aega, siis kasutan seda kindlasti lugemiseks. Praegu ilmub väga palju Eesti kirjandust, nii on järg riiulis pidevalt ees ootamas. Sageli külastan teatrit. Püüan ära vaadata kõik Eesti Draamateatri ja Tallinna Linnateatri hooaja uued lavastused, enamasti see õnnestub ka.
5. Mis on elus kõige tähtsam?
Tervis ja tervise hoidmine. Iga inimese jaoks. Olen pikki aastaid töötanud tervishoiusüsteemis ja haiglas. Olen näinud lähedalt palju seda, kui tervist ei ole. Olen näinud ka väga palju seda, kuidas oskuslik, professionaalne ja hästi töötav meeskond suudab olukorda parandada. Tunnen vajadust ka oma praeguses töös panustada tervishoiutöötajate õpetamisse, kes oskaksid aidata, õpetada ja nõustada inimesi oma tervist hoidma või seda taastama.