Skip to main content

Persoonilugu - Jaana Sepp

1. september on esimene koolipäev ja teadmistepäev. Sel puhul vastab 2020/2021. õppeaasta esimese persooniloo küsimustele õppeosakonna juhataja Jaana Sepp!

Jaana Sepp
õppeosakonna juhataja
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 14. märts 2014

1) Mida sümboliseerib Sinu jaoks 1. september kui esimene koolipäev/teadmistepäev? Kuidas õppeosakond selleks päevaks valmistub?

Minu jaoks sümboliseerib esimene september uut algust, uusi väljakutseid ja põnevaid aegu. Esimene september on alati pidulik päev. Õppeosakonna jaoks on see väga kiire ja vastutusrikas aeg. Tunniplaan peab olema valmis, andmed süsteemidesse sisse kantud, õppurite koormused fikseeritud ja õppurid viidud üle järgmisele kursusele. Õppeosakonna töö on meeskonnatöö ja ilma minu meeskonnata ei oleks ka mind ega tänast persoonilugu.  

  

2) Mida soovid uue õppeaasta puhul kooliperele ja üldse kõigile, kes kooliaastat alustavad? 

Tavalise kooliaasta alguse puhul sooviksin kõigile edu, jaksu ja meeldivat koostööd. Tänase päeva valguses soovin kõigile kannatlikkust ja ettevaatlikkust. Ning kõige olulisem, saagem sõpradeks kaasaegse nutimaailmaga, kuid ärgem unustagem, et iga lahenduse taga on keegi, kes tagab meile süsteemide toimimise või nõustab meid küsimustes, mis täna veel tunduvad võõrad. Ükski arvuti või mõni muu tehnoloogiline vahend ei tee iseenesest midagi. Soovin kõigile iseseisvat hakkamasaamist ja lahtiütlemist õpitud abitusest. Hooligem üksteisest ja austagem kõigi inimeste tööd! 

  

3) Kuidas leidsid tee kõrgkooli? 

Et kõrgkooli tööle saada, tuli läbida konkurss. Minu peamine ülesanne on tagada sujuv ja kvaliteetne õppetöö. Lisaks sellele olen ma nii mõnelegi õppurile ergutaja.

  

4) Millega tegeled vabal ajal, mis on Sinu hobid? 

Kas see aeg, mis jääb töö ja une vahele, siis võin defineerida järgmiselt: kui ma ei õpi, siis ma loen; kui ma ei loe, siis olen aias ja keskendun terapeutilistele aiatöödele; kui ma ei rohi, siis rahustan meelt joogatunnis või perekonna seltsis; kui ma ei ole perega, siis olen sõpradega; kui ma ei ole sõpradega, siis olen koertega jalutamas. Sellesse nimekirja mahub veel palju huvitavaid tegevusi, kuid süda kisub seiklema ja avastama midagi uut ja põnevat. 

  

5) Mis on elus kõige tähtsam? 

Elus on kõige tähtsamad ausus, tervis, meelerahu ja suhted. Kui tervis on hea, hing rahul, kui oled aus iseenda ja ka teistega ning suhted on korras, võib öelda, et kõik on elus hästi läinud ja võib olla õnnelik, mis ongi elu mõte.