Skip to main content

Persoonilugu - Grete Anton

Kevadine persoonilugu tervisehariduse keskuse tegevusterapeudi õppekava õppejõud-õpetaja ja meie vilistlase Grete Antoniga.

Grete Anton
Tervisehariduse keskuse õppejõud-õpetaja
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 21. august 2017.

1. Kuidas leidsid tee tegevusteraapiani?
Minu tee tegevusteraapiani sai alguse 10. klassis, kui meie perre sündis Downi sündroomiga väike venna. Kui varem oli mul suur soov saada füsioterapeudiks, siis peale venna sündi sain tuttavaks tegevusteraapiaga ja õige pea sain aru, et hoopis see on see, mida edasi õppida tahan.

2. Kuidas saab tudengist õppejõud?
Ma usun, et õpetamine annab õppejõule sama suure võimaluse õppida kui õppimine tudengile. Pidev enesearendamine ja võimalus aktiivselt suhelda on minu jaoks õppejõu töö suurimad võlud.

3. Mis Sulle õppejõu töö juures enim meeldib?
Kui sul on tudengina mitu aastat ees nii positiivsed eeskujud, kellele alt üles vaadata, siis üks hetk tekib soov jõuda nende tasemele. Kindlasti on noorel õppejõul vaja kolleegide suurt toetust, kes annaks üldse julgust kandideerimiseks ja hiljem tuge tundide läbiviimisel.

4. Millega tegeled vabal ajal?
Mulle meeldib aktiivne ja tervislik eluviis. 2015. aastal täitsin ühe oma elu eesmärkidest ja jooksin esimese täispika maratoni. Nüüd olen jooksmisest väikse pausi teinud ja veedan rohkem aega jõusaalis. Töö ja trenni kõrvalt tegelen ka fotograafia ja muusikaga.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Kindlasti toetav perekond ja head suhted oma lähedastega!