Skip to main content

Persoonilugu - Anne Ehasalu

6. oktoobril toimus Jõhvi kontserdimajas Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab". Loe persoonilugusi "Riikliku elutööpreemia" finalisti Anne Ehasaluga.

Anne Ehasalu
Õenduse õppetooli teadur
Töötab kõrgkoolis alates 1. september 1991

 

1. Sind esitati 2019. aasta Õpetaja Gala "Riiklik elutööpreemia" kandidaadiks. Mida tunnustusest arvad? 
Tunnustus oli väga ootamatu, aga kui möödus esimene ehmatus, siis tekkis mõte: ”Ma ei ole mitte midagi erilist teinud!” Ja päris ausalt, ega ole ka! 

2. Kuidas leidsid tee õppejõu ametini ja kuidas nii kaua õppejõu ametis vastu pidada? 
Põhiline minu õppejõuks kujunemisel oli soov õppida. Tallinna Meditsiinikooli olen lõpetanud kahel korral – lasteõena ja paarkümmend aastat hiljem velskrina ja 90-ndate alguses, kui õdedel avanes võimalus kutseõpetajaks õppida Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis, alustasime seal  ja osa meist jõudis seal magistrikraadini. Loogilise käiguna tundus jätkamine doktorantuuris Soomes, Tampere Ülikoolis. Õenduserialal toimunud muutused ja võimalus nendes osaleda on olnud need, mis on hoidnud mind siiani õppejõu ametis. 

3. Mida pead kõige olulisemaks oma loengute ja praktikumide ülesehitamisel? 
Oluline on õppejõuna tunda oma eriala arengut, seda üliõpilastele edasi anda nii, et tekiksid seosed olnu, olemasoleva ja tuleva vahel. 

4. Millega tegeled vabal ajal, mis on Sinu hobid? 
Vabal ajal külastan kontserte, näitusi, kuulan muusikat (valdavalt ooperimuusikat). Reisin võimalusel. Huvitun ajaloost, maalikunstist ja arhitekruurist. 

5. Mis on elus kõige tähtsam? 
Tervis, pere, kodu!