Skip to main content

Persoonilugu - Agnes Pärnamägi

12. detsembril toimus kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritus, kus jagati juba seitsmendat korda rändkarikarikaid "Aasta kolleeg" ja "Professionaalseim tugitöötaja". Lisaks jagati 2018. aastal välja esmakordselt "Aasta tegu", "Aasta akadeemiline kirjutaja", "Aasta kirjutaja" ja "Aasta vedur" rändkarikad. Karika juurde kuulub traditsiooniliselt ka nimeline ja graveeritud kruus, mis on kujundatud kunstnik Kersti Kõrsmaa poolt.

2018. aasta "Aasta kolleegi" tiitli sai Lilian Ruuben. "Professionaalseimateks tugitöötajateks" valiti Agnes Pärnamägi ja Rister Levit. "Aasta veduriks" valiti Kristi Puusepp. "Aasta akadeemiliseks kirjutajaks" osutus Marika Merits ja "Aasta kirjutajaks" Heli Kuuse. "Aasta teoks" valiti magistriõppe avamine.

Loe intervjuud ühe "Aasta professionaalseima tugitöötaja" Agnes Pärnamägiga!

Agnes Pärnamägi
personalispetsialist
Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 18. juuni 2015

1. Said 12. detsembril kõrgkooli töötajate aastalõpu tänuüritusel ühena 2018. aasta professionaalseima tugitöötaja rändkarika. Mida tunnustusest arvad?
Olen tunnustuse üle väga rõõmus ja tänan kõiki, kes minu poolt hääletasid, kes on mind märganud, tunnustanud, usaldanud!

2. Mis teeb Sinu arvates töötajast professionaali, mida kolleegid tunnustavad?
Teoreetiliselt peaks nii olema, et professionaalil on kolm põhitunnust, st inimene omab konkreetse eriala tõendavat diplomit, kutsetunnistuse omamine ja erialaalaliitu kuulumine. Lisan omalt poolt pühendumuse, südamega töö tegemise ja oma eriala väärtuste kandmise.

3. Mis Sulle oma töö juures enim meeldib?
Personalitöö juures meeldib mulle mitmekülgsus ja et iga päev on erinev. Personalitöö, ehk töö inimressursiga, on minu jaoks õige kutsumus. Töö inimressursiga on alati nii mitmekülgne ja huvitav. Laias laastus personalitöö hõlmab juriidikat, psühholoogiat ja personalitöö erialaspetsiifikat.  Iga organisatsioon esindab oma valdkonda ja iga valdkonna inimesed on erinevad ja omanäolised. Varem olen kokku puutunud loomepersonaliga, ajakirjanikega, raamatukoguhoidjatega. Kõrgkooli peamine töötajaskond on õppejõud ja mulle koostöö õppejõududega ka sobib! Lisaks personalitööle annan külalisõppejõuna ka tööõiguse loenguid. Mulle meeldib kõik, mis ma teen ja mitmekesisus sobib mulle hästi!

4. Missugused on Sinu hobid, mida Sulle meeldib vabal ajal teha?
Hindan puhkust ja vaba aega väga. Töö inimestega on alati stressirohke, seetõttu eelistan hobisid, mida saan pigem üksi teha. Et oleks tasakaal. Selleks sobivad hästi raba retked, jalgrattasõit jms.

5. Mis on elus kõige tähtsam?
Paljud asjad on tähtsad… meelerahu, tasakaal, olulise ja mitteolulise eristamine, tugev ja usaldusväärne pere- ja sõprustugi jne.