Skip to main content

Minister Tõnis Lukas RKRN-i istungil: rakenduskõrgkoolid tagavad tasakaalus ühiskonna

Minister Tõnis Lukas RKRN-i istungil: rakenduskõrgkoolid tagavad tasakaalus ühiskonna

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimus teisipäeval, 17. jaanuaril Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu (RKRN) 2023. aasta esimene istung, kus osalesid ka haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning Riigikogu väliskomisjoni esimees Andres Sutt.

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas tunnustas rakenduskõrgkoole panuse eest, mida nad on andnud tasakaalus ühiskonna tagamisel. Minister tõi esile, et hariduse omandamisel Eestis on oluline katvus ja kõik rakenduskõrgkoolide erialad on olulised. Kohtumisel arutati kõrghariduse regulatsioonide muudatusi ja nende mõju rakenduskõrgkoolidele.

Kohtumisel Andres Sutiga arutleti hariduse, innovatsiooni ja rakendusuuringute võimaluste üle. Toodi välja kõrgkoolide, ettevõtete ja teaduskoostöö olulisust ja teadusarenduse võimaluste loomist ka Eestist väljapoole. Rakenduskõrgkoolide laiem eesmärk on olla teadmuskeskus ja ettevõtete innovatsioonipartner.

Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukokku kuuluvad Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor, Eesti Lennuakadeemia, Kaitseväe Akadeemia, Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkooli, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli, Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Kõrgema Kunstikooli Pallas rektorid.