Skip to main content

Kuidas laps siia ilma sünnib?

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool aitab meelsasti linna lastel inimeseõpetuse ja tervise teemadesse süveneda. Nii korraldasime 17. märtsil Tallinna Pae Gümnaasiumi neljanda ja Laagna gümnaasiumi kümnenda klassi õpilastele ühise õppepäeva, mille viisime läbi oma kooli kõrgtehnoloogilises simulatsioonikeskuses, kus saab ohtlikke situatsioone nii läbi mängida, et keegi ei saa kannatada.

Õppepäeva tegevusi juhendasid kõrgkooli õppejõud Ljudmila Linnik, Katrin Klein ja Õilme Siimer, kuid koolilaste õpetamisel lõid aktiivselt kaasa ka üliõpilased Keidy-Anet Lavrikov, Hanna-Maria Trei, Diana Sokolova, Sandra Matjash, Kaspar Kärner ning Madis Laos, kes õpivad kas ämmaemanda, õe või tegevusteraapia eriala.

Kuna on pidev gripioht ja puhtad käed aitavad väga palju vähendada nakatumise riski, siis võeti esimesena ette kätepesu teema ja käte antiseptika A&O. Selgus, et õigesti käsi pesta ja antiseptikat kasutada polegi nii lihtne, kui arvatakse.

Üliõpilased Keidy-Anet ja Hanna-Maria tutvustasid Pae ja Laagna gümnaasiumi õpilastele ämmaemanda eriala. Üliõpilane Diana Sokolova näitas õpilastele kõrgtehnoloogilise simulaatori abil, kuidas laps sünnib, ning selgitas parema arusaamise tagamiseks seda nii eesti kui ka vene keeles. Lapsed said üliõpilaste käest küsida kõike, mis sünnitusega seotud, ning ise simulatsioonis sünnitust ka vastu võtta. Huvilised palpeerisid raseda kõhtu, et loote asendit hinnata, võtsid vastsündinut sülle, tegid talle esimese läbivaatuse ning panid ta riidesse.

Mängiti läbi ka õnnetusjuhtumeid. Kuna Laagna Gümnaasiumi õpilased on läbinud esmaabikoolituse, siis oli nende ülesanne kiiresti ja õigesti tegutseda ning teisi juhendada.

See oli õppepäev, mis ei jää viimaseks. Ootame oma majja kõiki vanuserühmi, alates lasteaialastest kuni eakateni. Eelkõige aga julgustame klassijuhatajaid ja inimeseõpetuse õpetajaid meiega kontakti võtma, et üheskoos läbi arutada, missuguseid teemasid ja kuidas neid õpilastele õpetada. Saame pakkuda eelkutseõppe tegevuste käigus nii teoreetilisi teadmisi kui ka nende teadmiste rakendamist praktikas aktiivõppe meetodeid kasutades. 

Vaata täielikku pildigaleriid!

Loe lisaks:
Õpetajate Leht