Skip to main content

Kristiina Puura: saad teistelt parimat, kui annad endast parima

16. detsembril toimunud kõrgkooli töötajate tänuüritusel pälvis "Aasta professionaalseima tugitöötaja" tiitli õppeosakonna õppetööjuht Kristiina Puura. Kuigi Puura ei osanud sellst tunnustust oodata, siis ometi tähendab see talle väga palju. 

Palju õnne! 

Kristiina Puura 

Õppeosakonna õppetööjuht 

Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 22. märtsist 2017

"See on mulle armas ja tähenduslik tunnustus. Kallid kolleegid, olen teile väga tänulik," rõõmustab Puura oma esimesi emotsioone jagades ja selgitab, et jälgib teistega koostööd tehes pidevalt, milline ta oma panus on. "Olen järginud oma väärtusi nagu usaldusväärsus, lubadustest ja tähtaegadest kinnipidamine, teistega arvestamine ja ennetav reageerimine. Kui midagi ses pildis on ebameeldivat, siis on see kivi ikka sinu enda kapsaaias. Sa saad teistelt parimat, kui annad endast parima." 

Ühtegi tööd ei saa südamega teha, kui tegija seda tegelikult ei naudi. Puurale pakub ta töö põnevust ja rahulolu. "Meeldib selgepiirilisus, süsteemsus, arusaam, et teen tööd, mis on oluline. Selles töös on palju koostööd ning ühist lahenduste otsimist ja leidmisrõõmu. Ma ei ole selles rägastikus üksi mitte kunagi - alati on veel keegi huvitatud ja huvitav osapool, kellega koos arutada, mõtteid arendada."

Sama toimekas kui tööl, on Puura ka pühade ajal kodus. "Jõule tähistan tehes pühadega kaasnevaid askeldusi, mis minu meelest selle õige jõulutunde loovadki. Üheks traditsiooniks on alates lapsepõlvest eheda kuusepuu tuppatoomine – see kuidagi on hästi oluline, just see kuuselõhn ja kuidas need enamjaolt samad ehted igal aastal omal moel kuuseoksi kaunistavad. Perega oleme kodus, aga minu jõulude juurde kuulub ka aja leidmine mõnele olulisele sõbrale ja nendega siis võtame igal aastal ette midagi vahvat, kas käime uisutamas, matkamas, mõnel näitusel, mis võimaldab ses kiires ajas peatuda. Selleks parim on kunst, olgu siis loodud kas inimese või looduse poolt."

Hoogsalt soovib Puura jätkata ka uuel aastal. "Öeldakse, et oma aeg on suurim kingitus, mille kellelegi saad anda. Soovin rohkelt kinkimisrõõmu ja kaalutletud valikuid!"