Skip to main content

Kõrgkool kutsub õdesid tagasi tervishoidu

1. juulil algab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis vastuvõtt Sotsiaalministeeriumi poolt rahastatavasse õppesse "Õed tagasi tervishoidu". Projekti eesmärk on tuua Eesti tervishoidu tagasi õdesid, kel on küll õendusalane haridus, kuid kes ei ole kantud tervishoiutöötajate registrisse.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab tuleval sügisel projektipõhise kursuse "Õed tagasi tervishoidu" läbiviimisega juba kolmandat korda. Mullu läbisid kursuse kõrgkooli õppejõudude juhendamisel 24 õde, kes sooritasid õppe lõppedes õe teooria- ja praktikaeksami ning kanti tervishoiutöötajate registrisse, mis on aluseks õigusele õena tööle asuda.

Kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepa sõnul on õdede puudus kõigis õenduse valdkondades, mistõttu on kursus üles ehitatud just õe üldpädevust silmas pidades. "Ootame projekti osalema kõiki õdesid, kes ei ole veel tervishoiutöötajate registrisse kantud, kuid soovivad õena tööle asuda ja tunnevad, et nende aastatetagused teadmised ja oskused vajavad kaasajastamist." sõnas Puusepp.

Projekt "Õed tagasi tervishoidu" on teoreetiline ja praktiline koolitus, mis valmistab õdesid ette õe teooria- ja praktikaeksami sooritamiseks. Eesti keelest erineva emakeelega õppijatele pakutakse kursuse raames vajaduspõhist riigikeele täiendõpet. Õppijatele makstakse stipendiumi ning õe registrieksami 2017. aastal sooritamise korral on eksam kursuse läbinule tasuta.

Registreerimine kursusele toimub läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Täiendkoolituskeskuse kodulehekülje (http://tk.ttk.ee) 1. juulist -10. augustini. Vastuvõtuvestlused toimuvad 16.-17. augustil, õppetöö algab 29. augustil.

Täpsem info vastuvõtutingimuste kohta: http://ttk.ee/et/projekt-%C3%B5ed-tagasi-tervishoidu-0