Skip to main content

Kõrgkool avas ametlikult oma esimese siseterviseraja!

On suur rõõm teatada, et eile avasime kõrgkooli Tallinna õppehoones päris oma kauaoodatud siseterviseraja!

Millest sai projekt alguse? Juba pikalt on olnud koolis märgata nii üliõpilasi kui ka õppejõude, kes hakkasid välja mõtlema erinevaid liikumistrajektoore, et saaks olla vahetundide ajal aktiivsem ning teha arvutites töötamise vahele sirutuspause. Seda nähes otsustas meie tervisedenduse üliõpilane Gabriele Guardado aasta tagasi moodustada meeskonna, kellega koos luua sisterviserada. Suur projekt sündis paljude inimeste ja erialade koostöös – oma panuse andsid tervisedenduse, õe, ämmaemanda ja tegevusteraapia õppurid ja õppejõud ning kõrgkooli personal. Aitäh kõikidele!

Äsja valminud terviseraja loomine on tegelikult vaid üks paljudest väljunditest, mis peegeldab tervisedenduse ja selle õppekava mitmekesisust. Tervisedendus ongi rahvatervise valdkond, mis tegeleb terviseriskide ennetamise ja vähendamisega ning selles valdkonnas inimeste teadlikkuse tõstmisega. Tervisedendajad tegutsevad selle nimel, et suureneks inimeste võimekus omada oma tervise üle kontrolli ja seeläbi oma tervist tugevdada. Nii tervisedenduse valdkonnas kui ka konkreetse projekti raames oli oluline koostöö ja kogukonnapõhine lähenemine – oma tervise eest saavad nüüd paremini hoolt kanda nii meie õppurid kui ka töötajad! Väga oluline on ka jätkusuutlikkus – nimelt tegime terviseraja loomisel koostööd  SA Eesti Terviserajad juhi Alo Lõokesega ning terviserada sai loodud teadlikult just nii, et saaksime seda tulevikus veelgi edasi arendada.

Meie uus siseterviserada annab kogu kooliperele võimaluse:

  1. Liikuda, liikuda, liikuda! Kui reeglina on arvuti taha lihtne jääda tundideks ja tundideks, siis terviserada on hea viis teha väike aktiivne paus. Siseterviserada saavad ära kasutada ka õppejõud (ja miks mitte ka õppurid), et muuta koosolemist liikuvamaks ja põnevamaks. Muuhulgas saab terviseraja läbimisel teha venitusharjutusi või korraldada näiteks kaugushüppevõistlusi 2. korrusel.
  2. Teha liikuvaid koosolekud! Seda saavad teha nii töötajad kui ka üliõpilased, kellel on vaja arutada sõpradega või kolleegidega olulisi asju – mine tea, ehk leiab rajalt endale mõne toreda mõttekaaslasegi?
  3.  Aktiivselt puhata. All garderoobis „mängude alal“ saavad meie õppurid mängida näiteks lauatennist, koroonat ning erinevaid lauamänge. Ka koju seisma jäänud lauamängud võivad just seal leida uue elu.  

Terviseraja teed juhatavad koolimajas kõrgkooli logo värvides sinised ja kollased jalajäljed. Boonusrajal on saatjateks musta värvi jalajäljed. Rajal liikudes leiad mitmeid meie erialade innustavaid, toredaid ja vahvaid mõtteid!

Nüüd aga – arvuti tagant püsti ja liikuma!