Skip to main content

Heli Kuuse: kvaliteet peab olema meie töö olemus mitte eraldi tulemus

16. detsembril toimunud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli töötajate tänuüritusel pälvis "Aasta akadeemilise kirjutaja" auhinna hambatehniku õppekava juht Heli Kuuse. Aasta akadeemilise kirjutaja valikul võetakse arvesse erinevaid kriteeriume: publikatsioonide koguarv; esma- või ainuautorsusega publikatsioonide arv; publikatsiooni ETIS klassifikaator. 

Palju õnne! 

Heli Kuuse 

Hambatehniku õppekava juht, õppejõud-lektor

Töötab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis alates 22. august 2011

"Aasta akadeemilise kirjutaja" auhinna pälvinud Heli Kuuse tõdeb, et ammutab oma inspiratsiooni andekatelt inimestelt, kellega kohtunud on. "Mul on elus väga vedanud, sest elu on mind kokku toonud väga huvitavate ja andekate inimestega, kellelt olen saanud inspiratsiooni ja julgust. Minu sees on peidus olnud tohutu loominguline ressurss, mida olen järjest rohkem kasutama hakanud. Kõrgkoolist olen leidnud endale suurepäraseid kolleege, kes teavad, kuidas edasi liikuda ka siis kui endal on tunne, et olen hetkeks seisma jäänud. Artiklite teemad tekivad läbi suurepärase töö, mida ma teen. Olen täielikult hambatehniku eriala fänn, juhendan praktikume ja huvitavaid lõputöid, mille tulemusi on lausa rõõm tutvustada ka väljaspool Eestit. Seda on äärmiselt keeruline teha kuid mulle tundub, et võimatu on juba võimalikuks saanud. Hambatehniku eriala on väga väike oma õppekohtade arvu poolest, kuid ambitsioon ja tahe veelgi teaduspõhisemalt eriala arendada on meie väikesel meeskonnal suur ja samm sammu haaval seda teha saame ning ka teeme. Kvaliteet peab olema meie töö olemus mitte eraldi tulemus."

Vähe sellest, et Heli oma valdkonda väga armastab. Ka õppejõu amet pakub talle palju õppimisvõimalusi ja väljakutseid. "Mulle meeldib õppejõu ameti juures see, et õpetamine on alati kahepoolne. Erinevate isiksustega toimetulek on huvitav väljakutse. Kõik on koguaeg muutumises ja kindlaid mustreid õpetamises tekkida ei saa. Eriti tore on see, kui näen oma töö tulemust läbi õppijate positiivsete soorituste. Kui õppija lõpuks teab, oskab, kasutab, analüüsib ja hindab oma sooritust ning ise seejuures sellest kõigest rõõmu tunneb, siis on võitnud kõik. Kõige lahedam on tunne aga siis, kui kõik üliõpilased, kes õpinguid alustavad, ka lõpetavad."

Nagu kõik muu siin maailmas on ka hambatehnika valdkonna uurimistööd- ja teemad pidevas muutumises ning oluline on arengutega kaasas käia. "Hambatehniliste materjalide põhistest uurimustest liigume edasi didaktilise poole peale, arendame üheskoos huvitavate lahendustega veebi kursuseid, uurime üheskoos digitaalseid suundasid hambatehnoloogias, samuti on heaolu uuringud aktuaalsed," toob Heli välja viimase aja põhilisemad muutused. 

Olenemata sellest, kui põnev ja köitev töö on, peame kõik siiski leidma aega ka oma kallitele. Just seda peab Heli meeles pühade ajal. "Jõulupühi tähistan traditsiooniliselt. Kindlasti tulevad meeleolukad ja sõidurohked jõulud, sest kõik kallid inimesed tuleb jõulude ajal ära kallistada."

Uuel aastal läheb hoog aga taas üles ning uued väljakutsed juba ootavad. "Endale soovin uueks aastaks julgust, et teha uusi asju ja võtta vastu põnevaid ning arendavaid väljakutseid. Soovin tahta rohkem, luua rohkem ja teha kvaliteetsemalt. Soovin kõigile hoolimist, märkamist ja imeilusate unistuste täitumist."