Skip to main content

Kõrgkool kutsub õdesid tagasi tervishoidu

Esmaspäeval, 2. juulil algab Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis vastuvõtt Sotsiaalministeeriumi poolt rahastatavasse õppesse "Õed tagasi tervishoidu". Projekti eesmärk on tuua Eesti tervishoidu tagasi õdesid, kel on küll õendusalane haridus, kuid kes ei ole kantud tervishoiutöötajate registrisse.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab tuleval sügisel projektipõhise kursuse "Õed tagasi tervishoidu" läbiviimisega juba neljandat korda. Mullu läbisid kursuse kõrgkooli õppejõudude juhendamisel 25 õde, kes sooritasid õppe lõppedes õe teooria- ja praktikaeksami ning kanti tervishoiutöötajate registrisse, mis on aluseks õigusele õena tööle asuda.

Kõrgkooli õppejõu Kadri Kööbi sõnul on projekt "Õed tagasi tervishoidu" heaks alternatiiviks, kuidas viimastel aastatel Eestis suurenenud õdede puudusele leevendust tuua. "Õpe pakub tervishoiusektorist eemal viibinud õdedele võimalust oma teadmisi täiendada, kaasajastada ning oma praktilisi oskusi täiustada. Küll aga võtame sel aastal õppesse vastu vaid Eestis õe kutsekvalifikatsiooni omandanud õdesid," lisas Kadri Kööp.

Projekt "Õed tagasi tervishoidu" on teoreetiline ja praktiline koolitus, mis valmistab õdesid ette õe teooria- ja praktikaeksami sooritamiseks. Eesti keelest erineva emakeelega õppijatele pakutakse kursuse raames vajaduspõhist riigikeele täiendõpet. Õppijatele makstakse stipendiumi ning õe registrieksami 2018. aastal sooritamise korral on eksam kursuse läbinule tasuta.

Registreerimine kursusele toimub läbi Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Täiendkoolituskeskuse kodulehekülje (http://tk.ttk.ee) 2. juulist-10. augustini. Vastuvõtuvestlused toimuvad 15.-16. augustil, õppetöö algab 27. augustil.

Täpsem info vastuvõtutingimuste kohta: Õppurile > Koolitused > Projekt "Õed tagasi tervishoidu"

Vaata ka:
Pealinn