Rektori tervitus

Hea lugeja!

Suvi on läbi ja sügis liigub jõudsalt talve poole. Võiks arvata, et avaaktuste aeg on läbi ja kõrgkoolielu saavutanud stabiilsuse. Tegelikult toimusid avaaktused 2. novembrini, samal ajal algas talvine vastuvõtt ja läheneb talvine lõpuaktus. Sügis on olnud kiire: kõrgkooli 78. aastapäeva tähistasime taaskord elustamist õpetades, õpetaja galal saime tunnustust, võtsime vastu Tallinna juhte ja Ukraina tervishoiutöötajaid. Pimedasse aega tõid valgust rahvusvaheline nädal ja teist korda toimuv üliõpilaskonverents “Üliõpilaselt üliõpilasele”.

Kõrgkooli töötajad on tõelised multitalendid, kes valdavad digiseadmeid, korraldavad sujuvalt erinevaid üritusi, võtavad vastu külalisi, tugitöötajad on ka õppejõud ja algatatakse erinevaid arendusprojekte. Üheks oluliseks uueks alguseks on Ida-Tallinna Keskhaiglaga sõlmitud koostöölepe taastusravialase teadus-, arendus- ja õppetöö tegevuste planeerimine. Vähehaaval hakkame mõtlema kalendriaasta lõpule ja traditsioonilisele aastalõpu üritusele. Lisaks tavapärastele aasta kolleegi ja parima tugitöötaja tunnustamisele oleme seekord lisanud erinevaid kategooriad, toomaks esile aasta jooksul algatatud ja läbiviidud väärikaid projekte ja tegevusi ning nendega seotud töötajaid ja meeskondi.

Õppijad ja töötajad on kõrgkooli uued ruumid ja võimalused omaks võtnud ning juba tundub, et aatrium, uus kohvik, ravimtaimede aed ja kiirabisimulaator on meil alati olnud. Nii ruttu harjume uuega! Elutempo on kiire ja selles kiiruses tuleb olla võimalikult aeglane, nii kummaline kui see väljaütlemine ka ei tundu.

Soovingi lugejale aeglust kiires tempos!

Ülle Ernits
Rektor

Vaata ka: Kõrgkoolist > Rektori veerg