Skip to main content

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool sõlmis uued koostöölepingud

Täna, 1. veebruaril kell 12 toimus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis (Kännu 67) talvine avaaktus. Kõrgkoolis alustasid õpet 140 õde, neist 60 õe eriala koolituse õppekavadel, ja 26 erakorralise meditsiini tehnikut. Lisaks sõlmiti aktusel kaks uut koostöölepet õe eriala koolituse vaimse tervise õenduse ja intensiivõenduse eriõe õppekavade planeerimiseks ja elluviimiseks.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, mida esindab kõrgkooli rektor Ülle Ernits, ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, mida esindab juhatuse esimees Tõnis Allik, sõlmisid koostöölepingu tegemaks koostööd õe eriala koolituse vaimse tervise õenduse eriõe õppekava planeerimisel ja elluviimisel.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla õendusdirektori Aleksei Gaidajenko sõnul on Regionaalhaigla koostöö Tallinna Tervishoiu Kõrgkooliga õenduserialade arendamisel toimunud edukalt juba pikalt. Käesoleval aastal tähistatakse eriõdede õppe kümnendat aastapäeva. „Meil on väga hea meel, et õdedele on loodud võimalus õppida kodu lähedal Tallinnas ja koostöö on laienenud uutele õenduserialadele,“ ütles Gaidajenko. Regionaalhaigla on suurepärane praktikabaas ja võimaldab sügavat erialast spetsialiseerumist. Õppekavad on loodud koos eriala parimate praktikutega ja lähtuvad otseselt tegeliku töö sisust ja vajadusest. „Uutele intensiivõenduse ja vaimse tervise õenduse spetsialistidele on meie juures alati ruumi,“ lisas Gaidajenko.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Kiirabi, mida esindab peaarst Raul Adlas, ja MTÜ Eesti Anesteesia- ja Intensiivraviõdede Ühing, mida esindab juhatuse liige Merle Freimann sõlmisid koostöölepingu tegemaks koostööd õe eriala koolituse intensiivõenduse eriõe õppekava planeerimisel ja elluviimisel.

„Kiirabi on väga vastutusrikas ja keeruline eriala ning ainulaadne selle poolest, et peaaegu kogu vastutus patsiendi ravi eest on pandud spetsiaalse väljaõppega õele,“ ütles Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas. „Seepärast näeb Tallinna Kiirabi oma missiooni tihedas koostöös õdesid õpetavate koolidega, et iseseisvaks õde-kiirabibrigaadi juhiks õppijatele oleks tagatud ideaalsed väljaõppe tingimused ja nende erialane tase oleks seeläbi patsiendi ootustele ja vajadustele vastav.“

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits leiab, et tegemist on suurepärase näitega tööandjate ja kõrgkooli koostööst - kaua oodatud ja pikalt planeeritud õpete käivitamisega. „Õppijad ja kõrgkool võivad olla rahul, sest iga õppekava rida on tööandjate esindajatega läbi kaalutud ja vastab praktilise elu nõuetele. Tegemist on sellelaadsete esimeste koostöölepetega,“ ütles Ülle Ernits.

Loe lisaks: 
Meditsiiniuudised

Vaata:
TV3